6 marca br. w sali konferencyjnej im. insp. Marka Woźniczki z inicjatywy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinsp.dr Krzysztofa Pobuty, Przewodniczącego NSZZ Policjantów woj. małopolskiego Grzegorza Gubały, Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów przy  KWP w Krakowie oraz Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji w Krakowie już po raz kolejny zorganizowano uroczyste spotkanie z okazji „Dnia Kobiet”.

Gospodarz spotkania, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie przywitał wszystkie panie i złożył życzenia z okazji ich święta. W swoim wystąpieniu podziękował paniom za uśmiech, serdeczność, wdzięk  i fachowość, z którą spotyka się każdego dnia w trakcie ich służby i pracy. Podkreślił, że nie wyobraża sobie sprawnego działania Policji bez udziału kobiet. Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. małopolskiego oraz w-ce Przewodniczący ZW NSZZ Pracowników Policji w Krakowie Patrycjusz Kosowski  życzyli paniom pomyślności, radości i szczęścia w służbie i pracy, a także w życiu osobistym.

Po oficjalnej części na wszystkich uczestników spotkania czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Dla wszystkich pań zagrał zespół ” Krak Trio” prezentując przeboje muzyki filmowej oraz znane i lubiane melodie. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie tworząc atmosferę tajemniczości i ciekawości zapowiedział przybycie gościa specjalnego – jedynej i niepowtarzalnej w swoim rodzaju kobiety. W towarzystwie Inspektora Wawelka do sali konferencyjnej weszła piękna policjantka smoczyca – towarzyszka Inspektora Wawelka. Pomysłodawczyni i zarazem twórca maskotki, Przewodnicząca Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów przy KWP w Krakowie Kinga Leszkiewicz w kilku zdaniach opisała zgromadzonym cel i genezę powstania pierwszej w Polsce maskotki policjantki. Zapowiedziała, że niebawem ogłosi konkurs na imię dla pluszowej policjantki.

Organizatorzy spotkania nie zapomnieli także o uciechach dla ciała. Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów przy KWP w  Krakowie wspólnie z Zarządem Wojewódzkim Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji w Krakowie przeprowadził loterię fantową dla wszystkich pań. Na ręce szczęśliwych pań przekazano podwójne zaproszenia na koncerty, spektakle, operę i wystawy do Nowohuckiego Centrum Kultury, Opery Krakowskiej, Teatru Bagatela, Teatru Ludowego oraz Krakowskiego Teatru Variete. Przewodnicząca ZW NSZZ Pracowników Policji w Krakowie Justyna Skiba, wiedząc co panie lubią najbardziej zorganizowała stoiska renomowanych firm gdzie solenizantki ku ich uciesze mogły się poddać zabiegom masażystów, poradom stylistów i wykonać niepowtarzalny makijaż. Do dyspozycji pań oddano również kosmetyki firmy MARY KAY.

Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik przekazał paniom z okazji ich święta wspaniały i słodki tort z najlepszymi życzeniami. Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. małopolskiego ufundował kolorowe i smaczne włoskie desery, a do nich aromatyczną kawę. Nowo otwarte w KWP w Krakowie ” Bistro 109″ ugościło panie tortem o wyjątkowym smaku. Ogromne podziękowania za organizację i pomoc w stworzeniu wyjątkowej atmosfery tego dnia dla uczniów klasy policyjno – wojskowej Technikum Komunikacyjnego nr 25 w Krakowie.