26 lutego br. po raz kolejny małopolscy związkowcy odwiedzili stoki narciarskie na południu Polski. Inicjatorem wyjazdu był Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów woj. małopolskiego, przy wsparciu ZT NSZZP OPP i SPKP.

Białka Tatrzańska

Zwolennicy białego szaleństwa korzystali z ostatnich dni zimy. Bardziej doświadczeni narciarze wspierali mniej obytych z tym sportem kolegów. Dzięki temu nawet ci, którzy pierwszy raz mieli kontakt z taką formą rekreacji, nie czuli się zagubieni. Nasi koledzy wykazali się dużą dozą zrozumienia oraz zdolnościami w przekazywaniu tajników sportów zimowych.

Około 14 kilometrów tras zjazdowych o różnym stopniu trudności dało każdemu możliwość, by dopasował swoje umiejętności do warunków na nich panujących. Nowoczesne wyciągi sprawiły, że 4 godziny, podczas których nasi koledzy dominowali na białczańskich stokach, bardzo szybko minęły.

Bukowina Tatrzańska 

Dla zwolenników bardziej statycznej formy wypoczynku przewidziano wizytę w aquaparku Termy Bukovina. Kąpiel w wodach termalnych to chwila relaksu oraz szansa na ukojenie nerwów i odpoczynek od codziennych trudów służby. Nowoczesny ośrodek, mnóstwo basenów oraz wodnych atrakcji pozwoliły na dostosowanie rodzaju wypoczynku do oczekiwań.

Po aktywnie spędzonym dniu wszyscy uczestnicy wyjazdu zmęczeni, lecz bardzo zadowoleni udali się na wspólny obiad do jednej z nowotarskich restauracji. Luźne rozmowy podczas posiłku były odskocznią od codziennych trudów służby policyjnej. Nawiązane tego dnia przyjaźnie rozwijały się z każdą chwilą i wielu już zaczynało planować kolejny, wspólny wypad.