Z głębokim żalem informujemy, że wczoraj (3 grudnia) na wieczną wartę odszedł nasz Kolega i Przyjaciel st. asp. Sławomir Złotnik (45 lat).

Sławek miał 45 lat i dwudziestoletni staż służby. Swoją karierę od początku związał z krakowskim oddziałem prewencji. Jako policjant był niedoścignionym wzorem dla młodych funkcjonariuszy oraz nieocenionym wsparciem dla starszych kolegów. Sławek uczył wielu z nas policyjnego rzemiosła oraz szacunku dla drugiego człowieka. Jako osoba bardzo inteligentna, o wielkiej wrażliwości społecznej łatwo zjednywał sobie ludzi. Cieszył się dużym zaufaniem zarówno wśród policjantów, jak i u osób, z którymi zetknął go los w trakcie codziennej służby. Sławek dał się poznać także jako zapalony związkowiec, który przyczynił się do rozwoju popularności NSZZP w strukturach oddziału prewencji.

Kierownictwo, policjanci i pracownicy małopolskiej Policji  łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną Zmarłego. Jego śmierć to ogromna tragedia i strata, zarówno dla kochających Go bliskich, jak i formacji, w której służył.

Cześć Jego pamięci!