To był zaszczyt wziąć udział w obchodach 100-lecia Polskiej Policji. Nie mogę wystarczająco podziękować za serdeczną gościnność, którą Pan i Pana Ludzie mnie obdarzyli. Tymi słowami rozpoczyna się list Lori Pollock z New York Police Department, który w ostatnich dniach trafił na adres korespondencyjny krakowskiego Oddziału Prewencji Policji. Podziękowanie jest wyrazem wdzięczności dla Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie insp. Jarosława Nowaka oraz podległych Mu policjantów za profesjonalizm, gościnność i życzliwość, jakich mundurowi zza oceanu doświadczyli podczas lipcowej wizyty w Małopolsce.

Pięćdziesięciu policjantów z NYPD przyjechało do Krakowa 22 lipca 2019 r. Goście ze Stanów Zjednoczonych podczas kilkudniowej wizyty w Małopolsce poznali m.in. strukturę organizacyjną Oddziału Prewencji Policji, specyfikę pełnienia służby w jednostce oraz zobaczyli jaki sprzęt wykorzystują na co dzień polscy funkcjonariusze. Lori Pollock w swoim podziękowaniu podkreśliła, że właśnie prezentacja sprzętu oraz pokaz technik i taktyk w wykonaniu mundurowych z Krakowa zrobił na Niej i na Jej Kolegach ogromne wrażenie.

Lipcowa wizyta mundurowych z Nowego Jorku stanowiła ponadto doskonałą okazję do wymiany doświadczeń oraz spostrzeżeń na temat specyfiki służby w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. Krakowscy funkcjonariusze zadbali także o to, aby koledzy zza oceanu zwiedzili turystyczne atrakcje Małopolski, poznali polską kulturę oraz zasmakowali w regionalnej kuchni.

Podziękowanie, które otrzymali Dowódca oraz policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie jest najlepszym dowodem na to, że wizyta w Małopolsce była dla amerykańskich funkcjonariuszy niezapomnianym i budującym doświadczeniem, które na długo pozostanie w Ich pamięci.

O lipcowej wizycie policjantów z NYPD szczegółowo pisaliśmy tutaj.