Ludzkie losy różnie się toczą. Niestety najbardziej smutne są nieszczęścia spotykające najmłodszych. Na szczęście policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie nie są obojętni na ludzką krzywdę. 25 września 2019 r. po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i przyczynili się do walki o lepsze życie.

Bartuś ma sześć lat i cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Jeszcze w trakcie badań prenatalnych okazało się, że rozwój chłopca nie przebiega prawidłowo. Wtedy pojawiła się propozycja, aby ciążę usunąć.  Rodzice Bartusia nie chcieli jednak o tym słyszeć. Pragnęli, aby ich długo oczekiwany synek mógł cieszyć się życiem. Chłopczyk przyszedł na świat w terminie, mimo wykrytych wad do czwartego miesiąca rozwijał się jak każde zdrowe dziecko. Miał jednak problemy z jedzeniem i ssaniem, z czasem pojawiły się także ataki padaczki. Po roku stan Bartusia pogorszył się. Chłopiec trafił do szpitala, a lekarze przekonywali, że chłopiec nie przeżyje. Mimo złych rokowań i zaniedbań szpitalnego personelu (w trakcie leczenia doszło do poważnego zakażenia) stan chłopca uległ poprawie. Dzięki silnej woli życia i miłości rodziców Bartuś po trzech miesiącach opuścił szpital. Obecnie każdy dzień życia chłopca to walka.

25 września br. po raz kolejny przekazali kilkanaście pełnych worków nakrętek w ramach akcji „Zakręć się dla Bartusia”. Środki uzyskane w ten sposób pozwalają na rehabilitację i codzienną pielęgnację Bartusia. Nasze wspólne działania sprawiły, że na twarzy Bartka znów zagościł uśmiech.