Dzisiaj (2 września br.) policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie pożegnali właściciela i pracowników firmy gastronomicznej, którzy od 26 lat serwowali posiłki policjantom, pracownikom cywilnym i wszystkim tym, którzy odwiedzali budynek Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

W trakcie pożegnania Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta podziękował, za niezwykłe doznania kulinarne oraz za miłą i profesjonalną obsługę stołówki pracowniczej. W towarzystwie swoich zastępców wręczył właścicielowi firmy i pracownikom pamiątkowe podziękowania „za opiekę kulinarną”.

Do podziękowań włączył się także Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP woj. małopolskiego podinsp. Grzegorz Gubała, który wręczył związkowe odznaczenia – „Krzyż za zasługi dla NSZZ Policjantów woj. małopolskiego”.

Wzruszenia nie krył prezes firmy „Konsumex” Wiesław Michorek oraz jego pracownicy, którzy także podziękowali za ponad ćwierćwiecze dobrej współpracy oraz za miłe pożegnanie. Jak stwierdził na koniec, przez okres 26 lat obsługiwania pracowniczej stołówki jego pracownicy wydali ponad 4,5 mln posiłków, których wysoką jakość potwierdzili sami policjanci i pracownicy komendy.

Gdy obecna dzierżawa stołówki dobiegała końca pracownicy komendy rozpisali przetarg, z którego  wyłoniono nową firmę gastronomiczną. Obecnie nowy najemca przystosowuje przejęte obiekty do swoich potrzeb.