Służba w policji nieodzownie wiąże się z utrzymywaniem swojego organizmu w pełnej sprawności. Przeprowadzane interwencje często wymagają znacznej siły i kondycji. Z tego powodu funkcjonariusze krakowskiego OPP mają dostęp do sal treningowych i siłowni. Okazuje się jednak, że jest wśród nas osoba, która najbardziej ceni pokonywanie własnych ograniczeń. Wypoczynkiem dla niego jest ,,Bieg Katorżnika”, a wejście na Mount Blanc traktuje jako niedzielny spacer.

sierż.szt. Krzysztof Fitrzyk

Na co dzień policjant Kompanii IV Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Prywatnie zapalony podróżnik, maratończyk oraz pasjonat wspinaczki wysokogórskiej. Wstępując w szeregi policji w 2010 r., wyróżniał się sprawnością fizyczną. Lubił stawiać przed sobą coraz to nowe wyzwania. Ambicja i chęć rywalizacji popychają go do działania. Tylko w 2019 r. wziął udział w Turnieju Przeszkodowym w Tarnowie, Biegu Sztafetowym Służb Mundurowych i Drużyn Akademickich w Kłaju, XVI Wiosennym Biegu Przełajowym w SP Katowice, XVII Mistrzostwach Polski Policjantów w Maratonie-Dębno 2019, III Mistrzostwach w Ekstremalnym Półmaratonie Górskim-Ostre 2019, XV Eko Półmaratonie Jurajskim, Biegu na 5 km w Warszawie o puchar Prezesa Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami RP, XV Biegu Katorżnika, a także zdobył, przy założeniu granic wyznaczonych przez Międzynarodową Unię Geograficzną najwyższy szczyt Europy, czyli Mount Blanc.

O wyprawie na Mount Blanc pisaliśmy tutaj.

Warto wspomnieć, że w trakcie realizacji swoich pasji Krzysztof zdobył m.in. Grossglockner, którego szczyt znajduje się na wysokości 3798 m n.p.m. Jest to najwyższy szczyt Wysokich Taurów w Alpach Centralnych, a zarazem najwyższa góra w Austrii. Dwukrotnie zdobył jeden z najwyższych szczytów Kaukazu – Kazbek, znajduje się na granicy gruzińsko-rosyjskiej. Szczyt mierzy 5047 m n.p.m i jest górą trudniejszą technicznie do zdobycia od popularnego i najwyższego w Kaukazie Elbrusu.

Gratulacje oraz nagroda.

13 sierpnia 2019 r. zastępcy Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie mł.insp. Zbigniew Woszczek oraz nadkom. Rafał Kania  pogratulowali sierż.szt. Krzysztofowi Fitrzykowi sportowego zapału, osiągnięć w sporcie oraz służbie. Wyrazili ogromną radość z tego, że Krzysztof swoją osobą jak magnes przyciąga do siebie innych policjantów Oddziału Prewencji, którzy idą w jego ślady i poprzez sport promują dobre imię służby.

Krzysztof jest wieloletnim członkiem NSZZP woj.małopolskiego. Jest osobą pełną wigoru i zaangażowania. Całym sobą włącza się w różnego rodzaju akcje charytatywne organizowane przez NSZZ Policjantów oraz swoją osobą motywuje innych do działania.

Realizując statutowe zadania oraz doceniając wkład kol. Krzysztof Fitrzyka w promowanie NSZZP woj.małopolskiego –  Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów  OPP i SPKP  podjął uchwałę o wyróżnieniu kol. Krzysztofa Fitrzyka bonem podarunkowym do realizacji w sklepie sportowym. Gratulacje oraz podziękowania złożył również Przewodniczący ZT NSZZP OPP i SPKP  kol. Artur Kochan.

Plany na przyszłość

Obecnie największym marzeniem Krzysztofa, związanym z jego górską aktywnością, jest „skompletowanie” najwyższych szczytów poszczególnych kontynentów tworzących tzw. Koronę Ziemi. Do tej pory zapisał na swoim koncie:

Mont Blanc 4808 m n.p.m., najwyższy szczyt Alp i przy założeniu granic wyznaczonych przez Międzynarodową Unię Geograficzną najwyższy szczyt Europy

Elbrus 5642 m n.p.m., najwyższy szczyt Kaukazu, a według środowiska osób związanych ze wspinaczką wysokogórską, najwyższy szczyt Europy.

Aconcagua – 6962 m n.p.m. – najwyższy szczyt Andów oraz Ameryki Południowej

Krzysztofowi Życzymy dalszych sukcesów, na drodze do spełnienia marzeń oraz bezpiecznego powrotu z każdej wyprawy.