Z okazji Święta Policji i przypadającej w tym roku 100 rocznicy powołania Policji Państwowej na terenie Warszawskiego Centrum Młodzieżowego „Agrykola” odbył się piknik rodzinny. Były występy Orkiestry Reprezentacyjnej Policji, stoiska promocyjne i wspaniała sportowa rywalizacja.

Piknik rozpoczął się o godzinie 10:00. Na terenie Warszawskiego Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola” oraz w parku gdzie rozstawiono szereg stoisk promocyjnych. Można było zapoznać się ze specyfiką służby w Policji i uzyskać informacje o naborze. Można było wziąć do ręki prawdziwą broń, a nawet przymierzyć kamizelkę kuloodporną i policyjny hełm i poczuć się jak prawdziwy komandos. Można było sprawdzić swoją wiedzę z przepisów ruchu drogowego, nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, czy też zawisnąć w samochodzie do góry nogami. Były też pokazy tresury psów policyjnych.

Sportowa Rywalizacja na Agrykoli

Już o godz.10.30 na stadion wybiegła reprezentacja polskiej Policji w piłce nożnej kobiet. Policjantki zmierzyły się z reprezentacją Wojska Polskiego. Wynik spotkania pokazał, że nasza reprezentacja jest naprawdę w dobrej formie 4:0.

Zaraz po meczu Pań na murawę stadionu wbiegli Panowie policjanci. Reprezentacja Polskiej Policji miała naprawdę trudnego przeciwnika – policjantów z Nowego Jorku. Kilka błędów przeciwnika w polu karnym oraz zmęczenie nowojorskich policjantów zwiedzaniem Polski wykorzystali nasi napastnicy. Mecz zakończył się zwycięstwem polskiej Policji 4:1.

Policjanci – związkowcy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie

Ostatnim elementem pikniku był bieg dla funkcjonariuszy i pracowników Policji na dystansie 5 km. Na starcie stawili się za równo policjanci jak i policjantki, a także pracownicy Policji. Z Krakowa do stolicy kraju wyruszyła sześcioosobowa drużyna na czele z zastępcą Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie mł. insp. Zbigniewem Woszczkiem. Nasi reprezentanci zainaugurowali swój występ w nowych biało-czerwonych koszulkach ze smokiem wawelskim na piersi. Ziejący ogniem smok dodał im sił gdyż  najlepsi osiągnęli imponujące czasy. Najważniejsza była rywalizacja i promocja zdrowego stylu życia. Na mecie na każdego czekał pamiątkowy medal.

Wspaniali goście z USA

Gościem Pikniku Rodzinnego była także Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, która towarzyszyła nowojorskim policjantom. Tym samym którzy odwiedzili krakowski Oddział Prewencji Policji  22.07.2019r.  Wśród nich była sierż. Donna Zabo – przewodnicząca Stowarzyszenia im.gen. Pułaskiego (NYPD Pulaski Association), która na ręce Prezes Fundacji Wdów i Sierot po Poległych Policjantach mł. insp. w stanie spoczynku Ireny Zając oraz Przewodniczącego Rady Fundacji nadinsp. w stanie spoczynku Władysława Padło przekazała pieniądze zebrane wśród nowojorskich policjantów.

źródło:policja.pl