19 lipca br. punktualnie w samo południe na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbędą się tegoroczne, krakowskie obchody Święta Policji przypadające w 100. rocznicę utworzenia  Policji Państwowej. Na uroczystości zaprasza Komendant Wojewódzki Policji w  Krakowie nadinspektor dr Krzysztof Pobuta.

Święto Policji miasta Krakowa celebrowane będzie na reprezentacyjnym placu, znajdującym się przy jednostce Oddziału Prewencji Policji. W trakcie ceremonii wręczane będą odznaczenia i akty nominacyjne na wyższe stopnie policyjne funkcjonariuszom Komendy Wojewódzkiej, Komendy Miejskiej, Komendy Powiatowej oraz Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Podczas ceremonii obecni będą przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego NSZZP woj. małopolskiego z Przewodniczącym nadkom. Grzegorzem Gubałą na czele, który osobiście odznaczy funkcjonariuszy oraz pracowników Policji zasłużonych za działalność na rzecz związku. Uroczystość uświetni Kompania Honorowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wystawiona przez Oddział Prewencji Policji w Krakowie.

Ten wyjątkowy dzień dla krakowskich policjantów połączony będzie z „Dniem Otwartym Oddziału Prewencji Policji w Krakowie”. Zaproszeni goście będą mogli zapoznać się ze sprzętem będącym na wyposażeniu Policji oraz obejrzeć pokaz tresury psów służbowych. Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie,  Zarząd Wojewódzki NSZZP woj. małopolskiego oraz Zarządy Terenowe NSZZP  KWP, KMP, KPP oraz OPP Kraków zadbają o wspaniałą wojskową grochówkę, smacznego grilla i aromatyczną kawę. W związku z tym Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinspektor dr Krzysztof Pobuta oraz Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Krakowie mł. insp. Jarosław Nowak zapraszają rodziny oraz bliskich policjantów, aby towarzyszyły im w tej podniosłej uroczystości.