30-letnia kobieta chciała skoczyć z jednego z mostów w Warszawie. Poinformowała o tym telefonicznie swoją koleżankę z Tarnowa. Ta sprawę od razu zgłosiła na policję. Dzięki jej szybkiej reakcji i pomocy sierżanta sztabowego Wacława Kwaśniaka udało się zapobiec tragedii.

 

O tym, że 30-latka zamierza odebrać sobie życie policjantów zawiadomiła tarnowianka. – W trakcie rozmowy telefonicznej, załamana znajoma poinformowała ją o tym, że zamierza skoczyć z mostu – mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP w Tarnowie. Po tym kontakt z warszawianką się urwał, a komórka była poza zasięgiem sieci.

Dzięki szybkiej reakcji sierż. sztab. Wacława Kwaśniak, który pełnił dyżur w Komisariacie Policji Tarnów-Zachód udało się ustalić, że kobieta ostatnio hospitalizowana była w jednej z warszawskich placówek medycznych. Szybko nawiązał kontakt z policjantami ze stolicy i opowiedział o całej sprawie.

Mundurowi z Warszawy podjęli interwencję. Jadąc do wskazanego ośrodka, zauważyli na jednym z mostów kobietę, która zamierzała skoczyć. Okazało się, że jest to 30-latka, która wcześniej rozmawiała ze swoją koleżanką z Tarnowa.

– Właściwa reakcja koleżanki z Tarnowa oraz determinacja dyżurnego z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód pozwoliły na uratowanie młodej kobiety – mówi asp. sztab. Paweł Klimek. Policjanci z Warszawy zapewnili kobiecie bezpieczeństwo i przekazali ją do ośrodka, z którego wyszła.

Oprócz wzorowej realizacji zadań służbowych sierż. szt. Wacław Kwaśniak jest aktywnym członkiem NSZZ Policjantów woj.małopolskiego. Wraz z pozostałymi członkami Prezydium Zarządu Wojewódzkiego angażuje się społecznie w działalność na rzecz  małopolskich funkcjonariuszy. Postawa pełna empatii pozwala mu we wspaniały sposób realizować cele służbowe oraz związkowe. sierż. szt. Wacławowi Kwaśniakowi życzymy dalszych sukcesów w służbie, działalności związkowej oraz w życiu prywatnym.

Źródło: http://tarnow.naszemiasto.pl/artykul/tarnowianka-i-policjant-z-moscic-zapobiegli-tragedii-w,5171727,artgal,t,id,tm.html