17 i 18 czerwca odbyły się małopolskie eliminacje do XII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Pierwszego dnia zmierzyli się kierownicy rewirów dzielnicowych, a drugiego policjanci dzielnicowi.

W zawodach na najlepszego kierownika rewiru zmierzyło się 37 policjantów z 20 komend powiatowych i miejskich Policji woj. małopolskiego. W trakcie turnieju policjanci rozwiązywali test wiedzy zawodowej z zakresu psychologii, prewencji, prawa, zapobiegania przemocy w rodzinie, czy przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej. Najlepszy okazał się asp. Krzysztof Błachut. Policjant ten zdominował zawody i był najlepszy także na strzelnicy – w trakcie sprawdzianu z wyszkolenia strzeleckiego.

W klasyfikacji generalnej wyłoniono następujących kierowników rewiru dzielnicowych:

III miejsce – sierż. szt. Robert Talaga z KPP w Krakowie

II miejsce – asp. szt. Wiktor Deńca z KPP w Krakowie

I miejsce – asp. Krzysztof Błachut  z KPP w Suchej Beskidzkiej

Najlepsi kierownicy z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie młodszego inspektora Piotra Morajki otrzymali statuetki oraz nagrody pieniężne. Nagrody w formie bonów przekazał także Przewodniczący NSZZ Policjantów woj. małopolskiego nadkom. Grzegorz Gubała. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wysokiej wiedzy zawodnikom pogratulowali także organizatorzy: Naczelnik Wydziału Prewencji KWP podinsp. Krzysztof Dymura oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KWP podinsp. Paweł Godyń.


Drugiego dnia w zawodach udział wzięło 40 dzielnicowych z 20 komend powiatowych i miejskich Policji woj. małopolskiego. Funkcjonariusze, tak jak ich koledzy z dnia poprzedniego, rozwiązywali test wiedzy zawodowej, a następnie udali się na strzelnicę. Ostatnim etapem zmagań był symulacja – przyjęcie interesanta, w trakcie którego policjanci musieli wykazać się dużą wiedzą z zakresu prawa, psychologii i policyjnych procedur.

Test wiedzy zawodowej najlepiej rozwiązał sierż. szt. Bartosz Chłond z KMP Kraków. Najlepszym strzelcem został asp. Marcin Dulik z KPP Wieliczka, a symulację najlepiej przeprowadził st. asp. Michał Moniak.

 W klasyfikacji generalnej wyłoniono następujących dzielnicowych:

III miejsce –  mł. asp. Łukasz Proszowski z KMP Tarnów

II miejsce – sierż. szt, Krzysztof Gucwa KPP Gorlice

I miejsce – sierż. szt. Bartosz Chłond z KMP Kraków

Zwycięzcy kierownicy z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie młodszego inspektora Piotra Morajki otrzymali statuetki oraz nagrody pieniężne. Zawodnikom pogratulował także Naczelnik Wydziału Prewencji KWP podinsp. Krzysztof Dymura. Jak poprzedniego dnia związkowe bony przekazał Przewodniczący NSZZ Policjantów woj. małopolskiego nadkom. Grzegorz Gubała, który „za nieocenioną pomoc i wsparcie w organizacji wojewódzkich eliminacji turniejów prewencyjnych” z rąk młodszego inspektora Piotra Morajki otrzymał pamiątkowe Podziękowania.  Przewodniczący podziękował za tą miłą niespodziankę i przypomniał, że jest reprezentantem Związku, który zawsze aktywnie wspiera policjantów w podnoszeniu swoich umiejętności.

Najlepszy kierownik rewiru oraz dwoje najlepszych dzielnicowych będzie reprezentowało małopolskich policjantów w XII Ogólnopolskim Finale Turnieju Dzielnicowych „ Dzielnicowy Roku” w Szkole Policji w Katowicach w dniach 22-25  października 2019 roku.