16 maja br. w krakowskiej Komendzie Wojewódzkiej Policji odbyły się eliminacje do  VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Zacięta rywalizacja podczas której 21 dwuosobowych patroli rywalizowało o prawo reprezentowania małopolski na skalę krajową.

Cel turnieju

Poszerzanie wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy to główne założenie zawodów. Profesjonalne przygotowanie w wielu dziedzinach to bardzo oczekiwana cecha u wszystkich policjantów. Doskonale wyszkoleni policjanci są chlubą województwa małopolskiego, co przekłada się na zaufanie społeczeństwa.

Ważne też było nawiązanie nowych znajomości między funkcjonariuszami garnizonu małopolskiego, a nic nie jest ku temu lepsze niż zdrowa, wzajemna rywalizacja.

Przebieg rywalizacji

Wybranie zwycięskiego teamu spośród uczestników nie było łatwym zadaniem dla sędziowskiego jury. W pierwszej kolejności wszystkie patrole przystąpiły do testu wiedzy. Zawiłości natury medycznej są skomplikowane dla najtęższych umysłów, ale nasi policjanci dzielnie przebrnęli przez ten etap.

Następnym zadaniem była scenka, w której patrol z podanymi założeniami musiał udzielić pomocy poszkodowanej osobie. Sędziowie uważnie śledzili poczynania każdej pary i surowo egzekwowali sposób wykonania czynności ratunkowych.

Zwycięzcy

Dzięki świetnemu przygotowaniu wszystkich uczestników jury miało duży problem, by wyłonić zwycięzców, którzy będą reprezentowali w dniach 30 i 31 maja garnizon małopolski na zwodach ogólnopolskich w Szkole Policji w Słupsku.

Ostateczny sędziowski werdykt, sierż. Jarosław Kasprzyk oraz st. post. Dominik Cabas pod koniec maja pojadą do Słupska, by pokazać swoje umiejętności w zakresie pierwszej pomocy całej Polsce.

Obaj policjanci na co dzień pełnią służbę w krakowskim Oddziale Prewencji Policji. Warto w tym miejscu przypomnieć, że w ubiegłym roku zwycięzcami eliminacji na szczeblu wojewódzkim i krajowym również byli funkcjonariusze OPP w Krakowie.

Kolejne miejsca na podium zajęły patrole z KPP Zakopane-miejsce 2 oraz KPP Brzesko-miejsce 3.

Obu Panom życzymy powodzenia w zbliżającym się turnieju i liczymy, że pokażą się z najlepszej strony.