„OPERA ZA TRZY GROSZE”

(Krakowski Teatr Variete, ul. Grzegórzecka 71, Kraków), 31 maja, 1 lub 2 czerwca 2019 r. (piątek, sobota lub niedziela), godz. 19.00, 18.00 lub 17.30, bilet w cenie ulgowej dla wszystkich –72 zł, (cena regularna – 120 zł), członek NSZZP KWP, KMP i OPP w Krakowie –  funkcjonariusz zatrudniony w KWP, KMP i OPP w Krakowie – 62 zł. Rezerwacja biletów została dokonana z dużym wyprzedzeniem czasowym, stąd miejsca są z przodu widowni.


„Opera za trzy grosze” Bertolta Brechta, w przekładzie Romana Kołakowskiego już od 19 stycznia 2019 r. w VARIETE. Znana na całym świecie historia Mackiego Majchra – herszta bandy ulicznych rzezimieszków, napisana przez Bertolda Brechta do muzyki Kurta Weilla. Mackie, nie bacząc na wpływy i moc Jeremiasza Peachuma, szefa firmy „Przyjaciel Żebraka i s-ka”, potajemnie żeni się z jego córką, Polly. Ojciec nie zamierza jednak tracić córki, ani swojego królestwa. Zmusza Browna – szefa policji, do aresztowania Majchra. Mackiemu udaje się uciec i trafia do Jenny – swojej największej miłości. Po raz kolejny przekonuje się, że nie ma na tym świecie rzeczy nie do kupienia. Londyn XIX wieku? A może Kraków XXI wieku? Gdzie jest granica podłości i manipulacji? Czy życie jest cyrkiem, w którym niczym zwierzęta – wyczekujemy braw albo batów?


Dofinansowanie dla członków NSZZ Policjantów KWP i KMP, funkcjonariuszy zatrudnionych w KWP i KMP Krakowie (10 zł do każdego biletu), pochodzi ze środków Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy KWP, KMP i OPP w Krakowie.

Osoby zainteresowane przedstawioną ofertą proszone są o kontakt telefoniczny pod nr tel.: sł. 54-816, kom. 696-433-894, (pok. 508 KWP) lub e-mail: zarzad-terenowy-nszzp-kwp@malopolska.policja.gov.pl.