Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk udzieli wsparcia zranionym policjantom – wielokrotnie już podkreślał, że jest dumny ze swoich podwładnych, którzy na co dzień narażając swoje życie ratują innych – czytamy w komunikacie rzecznika Komendy Głównej Policji.

Przypomnijmy, w sobotę około godziny 11.30 w Busku-Zdroju policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który w sklepie groził nożem klientom. Został zatrzymany, ale podczas obezwładniania ranił jednego z policjantów. Nagle kolejny chuligan próbując pomóc zatrzymanemu zaatakował i ugodził nożem drugiego policjanta.

W rezultacie obaj mężczyźni zostali obezwładnieni i zatrzymani. To 32-letni mieszkaniec Buska-Zdroju oraz 37-letni mieszkaniec Kielc.

“Nie ma przyzwolenia ze strony kierownictwa polskiej Policji na takie ataki – oczekujemy surowych konsekwencji dla sprawców! Ignorowanie poleceń policjantów przez chuliganów, atak nożem najpierw w kierunku jednego z policjantów, a potem drugiego to w naszej ocenie dokonane z premedytacją usiłowanie zabójstwa funkcjonariusza publicznego” – pisze rzecznik.

Poszkodowanych policjantów, wkrótce po zajściu odwiedził Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach podinsp. Andrzej Patrzałek. Komendant w trakcie spotkania z buskimi mundurowymi powiedział, że jest dumny z ich postawy i determinacji w dążeniu do zatrzymania napastników. Przekazał także słowa otuchy oraz życzenia szybkiego powrotu do zdrowia od Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka.

W związku z dzisiejszym wydarzeniem prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Busku-Zdroju mające na celu wyjaśnić dokładny przebieg zdarzenia i udział w nim każdego z zatrzymanych mężczyzn. 32-latkowi podejrzewanemu o czynną napaść na funkcjonariusza Policji na służbie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

NSZZP woj.małopolskiego życzy policjantom szybkiego powrotu do zdrowia !!

 

źródło: ochrona24.info