Dialog Mistrzów – Mahler i Strauss

(Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, al. Jana Pawła II 39), 19 czerwca 2019 r. (środa), godz. 19.30, bilet ulgowy w cenie dla wszystkich – 36 zł, członek NSZZ Policjantów – funkcjonariusz zatrudniony w KWP, KMP i OPP w Krakowie – 26 zł.


Dwaj giganci późnego romantyzmu-kompozytorzy przełomu wieków byli jak dwa konary ogromnego drzewa, które choć wyrosły z tego samego, wagnerowskiego pnia, rozwinęły się w różnych kierunkach-Gustaw Mahler i Ryszard Strauss spotkają się znowu. Zapraszamy na koncert Dialog Mistrzów w Muzeum Lotnictwa Polskiego 19 czerwca br. Program poprowadzi słuchaczy przez blisko sto lat. Od wspólnego zachwytu Mahlera i Straussa Ryszardem Wagnerem, po jedno z ostatnich dzieł Straussa „Cztery ostatnie pieśni” powstały już po II wojnie światowej, w 1948 roku. Napisane na „głos wysoki” znalazły się w repertuarze takich gwiazd, jak Montserrat Caballe, Renee Fleming czy Teresa Żylis-Gara. 19 czerwca dołączy do nich Katarzyna Oleś-Blacha. W środkowej części zabrzmią dwa arcydzieła Gustawa Mahlera. „Kindertotenlieder” to wstrząsający cykl „Pieśni na śmierć dzieci” do wierszy Friedricha Ruckerta. Wykona je Adam Szerszeń. W nawiązaniu do „miłosnego” zwieńczenia pieśni zabrzmi Adagietto z V Symfonii, będące w istocie listem miłosnym, napisanym przez kompozytora do Almy Schindler. Jeszcze przed premierą V Symfonii Gustaw i Alma staną się małżeństwem.


Dofinansowanie dla członków NSZZ Policjantów KWP i KMP, funkcjonariuszy zatrudnionych w KWP i KMP Krakowie (10 zł do każdego biletu), pochodzi ze środków Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy KWP, KMP i OPP w Krakowie.

Osoby zainteresowane przedstawioną ofertą proszone są o kontakt telefoniczny pod nr tel.: sł. 54-816, kom. 696-433-894, (pok. 508 KWP) lub e-mail: zarzad-terenowy-nszzp-kwp@malopolska.policja.gov.pl.