Jednym z  najważniejszych zadań Policji jest edukacja, profilaktyka i prewencja wśród dzieci i młodzieży pod kątem zagrożeń czyhających w świecie. Z tego powodu krakowski Oddział Prewencji Policji organizuje  spotkania z najmłodszymi.


17 kwietnia br. 90-ciu wychowanków  z  Samorządowego Przedszkola nr 66 w Krakowie odwiedziło krakowski OPP, by pod czujnym okiem funkcjonariuszy poznać tajniki bezpiecznej zabawy, poruszania się po drogach publicznych, a także, by policjanci mogli zbudować więź wzajemnego zaufania z dziećmi.

Budowanie zaufania na linii policjant-obywatel jest szczególnie ważne zwłaszcza w najmłodszych latach życia dzieci. Zachowania wykreowane w najmłodszych pomagają im w podejmowaniu trafnych decyzji w późniejszych latach. Dzieci powinny wiedzieć, że w każdej sytuacji mogą zwrócić się po pomoc do policjanta.


Program dnia obejmował wiele atrakcji, by nie zanudzić najmłodszych. Dzieci poznały tajniki tresury psów służbowych oraz rodzaje sprzętu wykorzystywanego przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. Przeprowadzono  ćwiczenia z samoobrony na sali treningowej, pod okiem doświadczonych policjantów-instruktorów.W trakcie pokazu multimedialnego policjanci odpowiadali dzieciom na nurtujące je pytania.

Dzięki wsparciu Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów OPP i SPAP dla wizytujących maluchów ufundowano małe upominki, które, mamy nadzieję, będą przypominały im o krakowskich policjantach. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie znów uda się nam spotkać z dziećmi, by służyć im dobrą radą i wsparciem w każdej sytuacji.

Kilka pamiątkowych zdjęć z dzisiejszej wycieczki.