4 marca 2019 r. stał się dla uczniów klas II szkół podstawowych ważnym i ciekawym dniem. Właśnie wtedy policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie wspólnie z Komendą Miejską Policji w Krakowie zorganizowali w jednostce OPP zajęcia edukacyjne.


60 uczniów wzięło udział w wydarzeniu, które na długo pozostanie w ich pamięci. Funkcjonariusze odpowiedzialni za przeprowadzenie zajęć zaskoczyli wszystkich łatwością, z jaką nawiązali kontakt z dziećmi oraz zdolnościami pedagogicznymi.


Głównymi tematami zajęć było szeroko pojęte bezpieczeństwo. Omówiono zasady poruszania się po drogach, jak reagować, gdy napotka się agresywne zwierzę oraz jak zachować się w kontaktach z obcymi.

Na szczęście dla dzieci, spotkanie nie było tylko teorią. Przyszedł czas na pokazy umundurowania, wyposażenia. Uczniowie mogli obejrzeć, jak wglądają różne rodzaje mundurów oraz z jakich narzędzi korzystają funkcjonariusze w codziennej służbie. Urządzono również pokaz psów służbowych oraz pobierania linii papilarnych.

Żadne wydarzenie nie może się odbyć bez udziału NSZZP. Dzięki wsparciu ZT NSZZ Policjantów OPP i SPAP oraz ZT KMP w Krakowie dzieci otrzymały małe upominki, które będą im przypominać ten dzień. Funkcjonariusze OPP i KMP w Krakowie mają nadzieję, że udało im się sprawić radość dzieciom oraz liczą, że za jakiś czas znów będą mogli spotkać się z najmłodszymi.

Kilka zdjęć pamiątkowych: