30 marca br. na obiekcie sportowym Bronowianka Kraków ul.Zarzecze 124a odbyły się rozgrywki w halowej piłce nożnej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie.

W przyjacielskiej rywalizacji wzięło udział osiem reprezentacji z garnizonu małopolskiego. Drogą  losowania utworzono dwie grupy, do których zostały przydzielone poszczególne drużyny.

Grupa A                                                                             

1.KPP Oświęcim
2.OPP Kraków
3.KMP Kraków
4.KMP Nowy Sącz

Grupa B

1.Wydz. Konwojowy KWP
2.KPP Kraków
3.KMP Tarnów
4.KPP Bochnia

Od pierwszego starcia zauważalny był bardzo wysoki gry poziom zawodników. Nasi koledzy prowadzili zażarty bój w każdej minucie gry. Batalie toczone przez zawodników umocniły ich przyjaźń, a pokonanych skłoniły do jeszcze większej pracy nad swoimi zdolnościami.

Wynik rozgrywek nie był jednak najważniejszy. Wszystkich obecnych połączyła wspólna pasja-piłka nożna. Zmagania w duchu sportowej rywalizacji umocniły więzi pomiędzy policjantami z garnizonu małopolskiego. Była to też fantastyczna forma relaksu, niezbędnego w tak stresującej służbie.


Gratulujemy zwycięzcom turnieju, reprezentantom KMP Tarnów. Ich doskonałe zgranie oraz niesamowity upór w dążeniu do celu dały im zasłużone I miejsce. Szczególne gratulacje należą się także piłkarzom Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz piłkarzom z Wydziału Konwojowego Komedy Wojewódzkiej Policji w Krakowie za zajęcie II i III miejsca w turnieju. Dzięki swym heroicznym wyczynom na boisku można było oglądać naprawdę świetny mecz.

Zarówno zawodnicy, jak i kibice obecni podczas zmagań liczą na kolejną możliwość spotkania. Połączenie sportu oraz emocji, które towarzyszyły rozgrywkom to wspaniałe doświadczenie. Nawiązane podczas turnieju przyjaźnie należy pielęgnować, a nie ma na to lepszego sposobu jak kolejne rozgrywki w tak wspaniałym towarzystwie.