Dzisiaj (1 marca br.) na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie została przeprowadzona zbiórka krwi w ramach akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”.

W akcji, w mobilnym punkcie do pobierania krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, wzięło udział  35 osób, łącznie zebrano 15 750 ml krwi.

W akcji oprócz policjantów i pracowników Policji wzięli również udział strażacy z KP PSP w Proszowicach. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji, należą się słowa podziękowania i  uznania. Krew to jedyny w swoim rodzaju dar, którego nie można wyprodukować. Dzięki wsparciu policjantów, pracowników Policji, a także strażaków pobrana krew pozwoli zabezpieczyć ten cenny dar dla chorych i potrzebujących ze szpitali i klinik naszego regionu.

Akcja „100 litrów krwi na 100-lecie Policji” potrwa do końca lipca br. W przypadku organizowanych zbiórek krwi, jak również w przypadkach oddawania krwi indywidualnie w RCKiK lub oddziałach terenowych, przy rejestracji, należy poinformować, że krew oddaje się na akcję „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”. Koordynatorem akcji w garnizonie małopolskim jest kom. Franciszek Gawlik z Wydziału Prezydialnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie (tel. 12 61 54 028).

źródło: http://malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/100-litrow-krwi-na-100-lecie-policji-2