12.02.2019 r. w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie odbyła się uroczysta odprawa służbowa, podczas której szef krakowskiej Policji insp. Rafał Leśniak pożegnał odchodzących na zasłużoną emeryturę policjantów.


To podniosłe wydarzenie było sposobem, by wyrazić wdzięczność dla funkcjonariuszy przechodzących w stan spoczynku, po wieloletniej służbie dla ojczyzny.  Policjantom, którzy w tym dniu przeszli na zasłużoną emeryturę życzymy szczęścia w życiu osobistym i wypoczynku od codziennych trudów.

Oprócz pożegnania zasłużonych uhonorowano również funkcjonariusza, który nadal pozostaje w czynnej służbie i swoim doświadczeniem wspiera młodszych kolegów. Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZP KMP w Krakowie, Paweł Tekliński-Cichy wręczył insp. Rafałowi Leśniakowi, Komendantowi Miejskiemu Policji w Krakowie, Krzyż Niepodległości z Gwiazdą kl. I. Odznaczenie nadane z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz przypadającej w 2019 roku setnej rocznicy utworzenia polskiej policji.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich funkcjonariuszy, którzy tego dnia przeszli na zasłużoną, okupioną wielkim poświęceniem emeryturę oraz dla insp. Rafała Leśniaka. Mamy nadzieję, że przez długie lata będzie wspierał młodszych policjantów oraz przewodził Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie.

Galeria upamiętniająca uroczystość