Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie otrzymali wyrazy wdzięczności od podopiecznych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci  przy ul. Odmętowej.

Funkcjonariusze krakowskiego OPP są bardzo szczęśliwi, że spotykając się z wychowankami hospicjum, mogli sprawić, by na ich twarzach zagościł uśmiech. Był to dla nich niezwykły dzień. Mali przyjaciele  sprawili, że wielu policjantów miało problem, by ukryć wzruszenie.

Niezłomna postawa dzieci jest dla nich symbolem odwagi, którą trzeba się wykazać, by pomimo przeciwności losu z radością czerpać z życia. Właśnie najmłodsi, po tym spotkaniu stali się inspiracją, symbolem który, nawet gdy jest ciężko, pomaga im pokonać codzienne trudy służby policyjnej. Są dumni, że udało im się sprawić radość dzieciom, które mimo upływu czasu ciepło ich wspominają. Wyrazem tego jest wspaniały rysunek, jaki od nich otrzymali.  Dzieci w najprostszy, szczery sposób dały im do zrozumienia, jak wiele znaczyło dla nich to spotkanie.

Ten wyraz wdzięczności wychowanków hospicjum sprawił, im wiele radości. Poczuli, że ich inicjatywa naprawdę miała sens. Jednocześnie motywuje ich to do kontynuacji spotkań z najmłodszymi i wspieranie ich w codziennych trudach, bo najpiękniejszym widokiem jest szczęście dzieci.

Policjanci mają nadzieję, że nadal będą mogli spotykać się z podopiecznymi Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci, ponieważ jest to dla nich wspaniałe doświadczenie. Postarają się dołożyć wszelkich starań, by w roku 2019 również umożliwić małym przyjaciołom kontakt ze służącymi w szeregach Krakowskiego OPP funkcjonariuszami.

Rysunek ten będzie dla nich symbolem przypominającym, jak wiele radości sprawili potrzebującym dzieciom. Mali przyjaciele – wiedzcie, że zawsze możecie liczyć na krakowskich funkcjonariuszy, a ten wspaniały rysunek zawsze będzie im o Was przypominał.