Czy jest lepszy sposób nawiązywania kontaktów i przyjaźni niż wspólna pasja? Oczywiście nie ma. Z tego powodu 6 lutego 2019 r. ZT NSZZP OPP i SPAP zorganizował wyjazd do Białki Tatrzańskiej.

Zaczęło się od inicjatywy naszych kolegów-związkowców, którym w zorganizowaniu wyjazdu w ogromnym stopniu pomógł kol. Łukasz Łukasik – na co dzień służący w OPP w Krakowie. Uczestnicy wycieczki spotkali się na terenie krakowskiego Oddziału Prewencji, gdzie czekał na nich autobus, ten przetransportował ich do Białczańskiej Kotelnicy, gdzie mieli się zmierzyć ze znajdującymi się tam stokami.

Białe szaleństwo na stokach Białki Tatrzańskiej

Na miejscu wszystkich zaskoczyły wspaniałe warunki pogodowe, które sprawiły, że nie mogli się doczekać, aż ubiorą sprzęt i rozpoczną zimowe szaleństwo. Bardziej doświadczeni narciarze wspierali mniej obytych z tym sportem kolegów. Dzięki temu nawet ci, którzy pierwszy raz mieli kontakt z taką formą rekreacji, nie czuli się zagubieni. Nasi koledzy wykazali się dużą dozą zrozumienia oraz zdolnościami w przekazywaniu tajników sportów zimowych. Wzajemna rywalizacja na stoku oraz niegroźne upadki zacieśniły więzy przyjaźni łączące naszych policjantów.

Około 14 kilometrów tras zjazdowych o różnym stopniu trudności dało każdemu możliwość, by dopasował swoje umiejętności do warunków na nich panujących. Nowoczesne wyciągi sprawiły, że 4 godziny, podczas których nasi koledzy dominowali na białczańskich stokach, bardzo szybko minęły.

Zmęczeni, lecz zadowoleni

Po aktywnie spędzonym dniu wszyscy uczestnicy wyjazdu zmęczeni, lecz bardzo zadowoleni udali się na wspólny obiad do jednej z nowotarskich restauracji. Luźne rozmowy podczas posiłku były odskocznią od codziennych trudów służby policyjnej. Nawiązane tego dnia przyjaźnie rozwijały się z każdą chwilą i wielu już zaczynało planować kolejny, wspólny wypad.

Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy i trzeba było wracać, by przygotować się do kolejnego dnia służby. Wszyscy uczestnicy serdecznie dziękują organizatorom.  Mają też nadzieję, że w niedługim czasie znów będą mieli okazję, by spotkać się w takim samym, a nawet większym gronie i podtrzymać nić przyjaźni, która ich tego dnia połączyła.

Galeria:

Film pamiątkowy: