Wczoraj o godzinie 17.00 w Teatrze Groteska w Krakowie odbyło się, organizowane przez NSZZ Policjantów, spotkanie z Mikołajem. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród  rodzin związkowców, jak i tych niezwiązanych z Policją.

Organizatorem imprezy były Zarząd Terenowy KWP w Krakowie, KMP w Krakowie oraz OPP w Krakowie. Swoje wsparcie udzielił Zarząd Wojewódzki NSZZP woj. małopolskiego. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Krzysztof Pobuta, Komendant Miejski Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak oraz Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Krakowie mł. insp. Jarosław Nowak.

Przybyłych na miejsce przywitał Inspektor Wawelek, który jak zawsze, bardzo chętnie pozował do zdjęć z najmłodszymi. W oczekiwaniu na planowany spektakl dzieci spotkały się z animatorami. Dużym zainteresowaniem cieszyło formowanie baloników oraz malowanie twarzy. Rodzice w tym czasie mogli skorzystać z przygotowanego w teatralnej kawiarni poczęstunku.

Zgodnie z harmonogramem około godziny 17.00 rozpoczęło się przedstawienie teatralne pt. „Przygody Tomka Sawyera” w adaptacji Jerzego Jana Połońskiego. Okraszony ciekawą scenografią i oryginalną muzyką spektakl cieszył się bardzo dużą uwagą.

Po zakończonym przedstawieniu na scenie pojawił się św. Mikołaj, który wraz ze swoimi pomocnikami wręczył prezenty przygotowane dla ponad 250 dzieci.

Organizowane po raz pierwszy przez NSZZ Policjantów woj. małopolskiego spotkanie z Mikołajem okazało się dużym sukcesem. Połączenie ambitnej rozrywki z zabawą, przy udziale kolegów ze służby okazało się strzałem w dziesiątkę. Ta formuła z pewnością będzie kontynuowana i rozwijana w najbliższych latach.

Szczególne podziękowania należą się pomysłodawczyni spotkania z Mikołajem –  Wiceprzewodniczącej Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. małopolskiego nadkom. Kindze Leszkiewicz. Włożyła ona  wiele energii i pasji w organizację tego wydarzenia.