Szanowni Państwo,

W związku z olbrzymim zainteresowaniem ofertą Opery Krakowskiej, Zarząd Terenowy KWP w Krakowie zaprasza na kolejne wydarzenie:

„MANRU” – IGNACY JAN PADEREWSKI – PREMIERA

(Opera Krakowska ul. Lubicz 48, Kraków, Duża Scena), 16 (premiera), 17, 18 listopada 2018 r. (piątek, sobota, niedziela), godz. 18.30, bilet ulgowy w cenie dla wszystkich –
(32 zł, 27 zł, 27 zł) członek NSZZP KWP w Krakowie – funkcjonariusz zatrudniony w KWP w Krakowie – (22 zł, 17 zł, 17 zł)


Manru” jest jedyną operą Ignacego Jana Paderewskiego, która, ze względu na intensywną karierę pianistyczną wybitnego instrumentalisty, powstawała aż przez 8 lat.  To historia nieszczęśliwej miłości, nakreślająca też temat różnic społecznych i braku tolerancji. Jedna z głównych bohaterek – Ulana cierpi z powodu odrzucenia ze strony matki, jak i całej wsi, którego powodem jest brak akceptacji jej małżeństwa z Cyganem Manru. Jest także niepewna miłości własnego męża, w którym powoli zaczyna budzić się tęsknota do „cygańskiego” trybu życia oraz dawne uczucie do Cyganki Azy. Najbardziej poruszającym momentem dzieła nie jest tragiczny finał III aktu, a akt II, kiedy obserwujemy głównych bohaterów –  tęskniącego za wolnością Manru i oddaną mu i poświęcającą się dla niego Ulanę  i towarzyszące im emocje. Spektakl realizowany w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.


              Dofinansowanie dla członków NSZZ Policjantów KWP, funkcjonariuszy zatrudnionych w KWP Krakowie (10 zł do każdego biletu), pochodzi ze środków Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy KWP w Krakowie.

              Osoby zainteresowane przedstawioną ofertą proszone są o kontakt telefoniczny pod nr tel.: sł. 54-816, kom. 696-433-894 lub e-mail: zarząd-terenowy-nszzp-kwp@malopolska.policja.gov.pl.