Sezon wakacyjny właśnie dobiega końca, ale nie wszystkim z nas  udało się w pełni wykorzystać jego długie i gorące dni. Ten okres na pewno miło wspominać będzie nasz związkowy kolega, który dzięki decyzji Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów mógł po raz pierwszy od kilku lat spędzić kilka beztroskich dni z rodziną.

Naszego kolegi życie nie oszczędzało. Po kilku latach małżeństwa okazało się, że jego żona jest ciężko chora.  Wizyty u specjalistów zaczęły pochłaniać jego skromną, policyjną wypłatę, a na domiar złego sam zmagał się z problemami zdrowotnymi. Swoje życie podzielił pomiędzy służbę a opiekę nad żoną oraz małymi dziećmi. Codzienne obowiązki mógł wypełniać tylko dzięki silnym lekom przeciwbólowym. Kiedy wydawało się, że nie może być gorzej, dowiedział się o chorobie teścia (który obecnie wymaga całodobowej opieki). Mimo życiowych trudności nigdy nie prosił się o pomoc ani nie obnosił się ze swoimi problemami w służbie.

Dzięki przełożonym o naszym koledze dowiedział się właściwy miejscowo Zarząd Terenowy, a następnie Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. małopolskiego, który postanowił wspomóc finansowo potrzebującego związkowca. Pieniądze te miały zostać przeznaczone na rodzinny wyjazd.

Podarowana kwota pieniężna pozwoliła rodzinie związkowca spędzić beztroski tydzień w dolnośląskim uzdrowisku  Kudowa-Zdrój. Przez ten czas nasz kolega wraz z żoną i dziećmi zapomniał o codziennych problemach i poświęcił się zwiedzaniu urokliwych miejsc Kotliny Kłodzkiej, w tym Gór Stołowych.

Za związkową pomoc nasz kolega serdecznie dziękuje i przesyła kilka prywatnych zdjęć z wakacyjnego wyjazdu.