7 lipca br. odbyła się wakacyjna odsłona „Dzień Dobry ICE Kraków”. W letniej edycji programu udział brali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy przypomnieli najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących uczestników ruchu drogowego.

„Dzień Dobry ICE Kraków” to  impreza  cykliczna, organizowana na terenie krakowskiego Centrum Kongresowego. Jest ona przeznaczona dla  rodzin z dziećmi,  dając  doskonały pretekst do wspólnego spędzania wolnego czasu. W trakcie trwania imprezy centrum kongresowe zmienia się w wielki plac zabaw. Dla najmłodszych organizowane są  pokazy prowadzone przez przedstawicieli służb ratowniczych: policjantów, ratowników medycznych i strażaków, a także inne atrakcje takie jak: warsztaty historyczne, malowanie twarzy, nauka tańca prowadzona przez Szkołę Tańca Egurrola, warsztaty designu czy  warsztaty kulinarne. Największą atrakcją spotkań jest zawsze pokaz filmu niespodzianki.

Wakacyjna edycja Dzień Dobry ICE Kraków

W wakacyjnym spotkaniu uczestniczyli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, Staż Pożarna oraz Straż Miejska. W trakcie ostatniego spotkania na dzieci czekało wiele atrakcji m.in. występy taneczne, przedstawienia, zabawa w chemika przygotowującego mikstury. W tym dniu można było zobaczyć dużą dawkę dziecięcych uśmiechów. Głównym celem przedsięwzięcia było promowanie bezpieczeństwa na drodze, nad wodą i w lesie podczas wypoczynku.  Do Centrum Kongresowego wjechały pojazdy służbowe, które spotkały się z ogromną aprobatą. Uczestnicy mogli zrobić pamiątkowe zdjęcia za sterami policyjnego radiowozu i motocykla. Na zakończenie policjantka WRD KMP w Krakowie opowiedziała jak należy bezpiecznie zachowywać się na drodze oraz nad wodą. Przypomniano o zasadach poruszania się pieszych, rowerzystów oraz innych kierujących. Niezależnie jakim środkiem transportu się poruszamy musimy zachować ostrożność, aby bezpiecznie dotrzeć do celu – tłumaczyła cierpliwie policjantka WRD.

źródło: Mariusz Wilczek