W dniu 15 czerwca br. odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Judo. Turniej zorganizowało Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Do rywalizacji przystąpili judocy wyłonieni spośród funkcjonariuszy: Policji, Służby Ochrony Państwa, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby więziennej oraz Wojska. Nie zabrakło także przedstawicieli małopolskiej Policji, którzy jak w roku ubiegłym, znaleźli się na podium.  

Szkoła Policji w Legionowie, przy wsparciu Legionowskiego Towarzystwa Sportowego, po raz ósmy gościła zawodników Judo z całej Polski. Jak co roku, do turnieju przystąpili najlepsi zawodnicy reprezentujący większość polskich formacji mundurowych. Łącznie na matach wystąpiło 54 zawodników i zawodniczek. Podzieleni oni zostali na kilka kategorii wagowych oraz sklasyfikowani w ujęciu indywidualnym, a także drużynowym. Podobnie jak w latach ubiegłych nie obyło się bez ceremonii dekoracji zawodników i drużyn, które osiągnęły najlepsze rezultaty. Ceremoniał dekorowania poprowadził Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Policji  insp. Marcin Szyndler przy udziale Prezesa Polskiego Związku Judo Jacka Zawadki. Honorowy patronat nad turniejem objął Komendant Główny Policji nadisnp. dr Jarosław Szymczyk.

Najlepszą zawodniczką mistrzostw okazała się przedstawicielka Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, natomiast najlepszym zawodnikiem reprezentant Wojska Polskiego. W klasyfikacji drużynowej triumfowali reprezentanci Wojska Polskiego. Drugie miejsce przypadło reprezentantom Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, trzecie zaś reprezentacji Służby Więziennej.

Z ramienia Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w zawodach startowało czterech funkcjonariuszy.

W kategorii kobiet od 63 kg  III miejsce zajęła reprezentantka Oddziału Prewencji Policji w Krakowie Agnieszka Korż.

W kategorii do 73 kg II miejsce zajął nasz związkowy kolega i policjant krakowskiego Oddziału Prewencji Piotr Wojtas. Dla Piotra jest to awans, w stosunku do ubiegłorocznej występu, o jeden stopień na podium.

W kategorii do 100 kg III miejsce zajął Wojciech Tworzydło z KPP Bochnia.

W trakcie ceremonii zakończenia mistrzostw uhonorowano Wojciecha Augustynowicza – prekursora Judo oraz propagatora sportu w Legionowie. Pan Augustynowicz otrzymał wyróżnienie Prezesa Polskiego Związku Judo z okazji 60-leci pracy trenerskiej oraz pamiątkowy dyplom za zasługi dla sztuk i sportów walki od Prezesa Polskiego Towarzystwa Ju-Jitsu „Sakura”.

 

źródło: http://www.csp.edu.pl/csp/aktualnosci/3874,Mistrzostwa-Sluzb-Mundurowych-w-Judo.html