Po raz kolejny policyjne drużyny piłkarskie z całego województwa małopolskiego miały okazję stanąć naprzeciw siebie do sportowej rywalizacji. Okazją ku temu był sobotni Turniej Piłki Nożnej „o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie”, którego współorganizatorem był Wydział Kadr i Szkolenia KWP oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. małopolskiego.

Turniej odbył się 7 kwietnia br. w hali sportowej KS Bronowianka, przy ul. Zarzecze 124. To nie pierwsze, policyjne zawody sportowe, które miały miejsce w tym właśnie obiekcie. Jak już nieraz przekonaliśmy się, wynajmowana przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów, hala doskonale nadaje się do przeprowadzania tego typu imprez.

Tym razem na parkiecie KS Bronowianki stanęło 9 drużyn. Drużyny te podzielono na dwie grupy. I tak w grupie „A” znajdowały się drużyny: KPP Chrzanów, KPP Oświęcim, KMP Kraków, KMP Nowy Sącz oraz Wydział Konwojowy KWP drużyna II. W grupie „B” zobaczyliśmy zespoły: KMP Tarnów, OPP Kraków, KWP Kraków oraz Wydział Konwojowy KWP drużyna I. Warto zauważyć, że tym razem Wydział Konwojowy wystawił aż dwie drużyny. Taka strategia opłaciła się, gdyż jak się później okazało, w tym przypadku ilość szła w parze z jakością.

Nad organizacją przedsięwzięcia czuwał, podobnie jak przy poprzednich turniejach, pan Jerzy Wołoch z KWP. Rolę sędziego tym razem pełnił Paweł Płonka. Jak zawsze nie zabrakło także najwierniejszego z kibiców, czyli Przewodniczącego ZT NSZZ Policjantów OPP i SPAP Artura Kochana.

Po długiej i jak zawsze zaciętej rywalizacji w meczu o trzecie miejsce spotkały się drużyny KMP Kraków oraz KPP Oświęcim. W tej rozgrywce zdecydowanymi faworytami okazali się funkcjonariusze z Oświęcimia. Strzelili oni trzy gole i mecz zakończył się wynikiem 0:3.
W meczu finałowym zobaczyliśmy Wydział Konwojowy KWP drużynę I oraz KWP Kraków. Podczas tego meczu nie padła ani jedna bramka, dlatego o wyniku spotkania zadecydował konkurs rzutów karnych. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do zawodników z „konwojówki”. Wygrali oni w rzutach karnych i zdobyli zasłużone pierwsze miejsce.

Dla finalistów turnieju Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. małopolskiego przygotował pamiątkowe puchary. Wręczył je w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia podinsp. Ryszard Sołkiewicz.

Finaliści Turnieju:

I miejsce – Wydział Konwojowy KWP drużyna I

II miejsce – KWP Kraków

III miejsce – KPP Oświęcim

Wyróżnienia Specjalne:

Najlepszy Strzelec – Damian Zdrojewski

Najlepszy Bramkarz – Zbigniew Dulba

Poniżej prezentujemy pełny skład drużyny Wydziału Konwojowego KWP, która zdobyła pierwsze miejsce: Piotr Andruchów (kapitan), Mariusz Bielecki (bramkarz), Damian Zdrojewski, Waldemar Piątkowski, Maciej Chechelski, Piotr Luberda, Mateusz Baranik, Tomasz Kania, Paweł Kokoszka.