W dniach 13 – 14 kwietnia w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich – Cetniewo we Władysławowie odbywały się Mistrzostwa Policji w Halowej Piłce Nożnej – Cetniewo 2018, w których udział wzięli funkcjonariusze i pracownicy Policji oraz funkcjonariusze: Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Zawody objęte były honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

Mistrzostwa Policji w Halowej Piłce Nożnej – Cetniewo 2018 zostały zorganizowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie IPA Region Gdynia, Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku oraz Komendę Powiatowa Policji w Pucku. W zawodach udział wzięło 200 zawodników, w tym: 150 mężczyzn i 50 kobiet. Reprezentacje polskiej Policji w Piłce Nożnej Kobiet i Mężczyzn zdobyły odpowiednio złoty i srebrny medal. Duży wkład w wicemistrzostwo męskiej reprezentacji wniósł nasz kolega st. post. Paweł Rechemtiuk, policjant Oddziału Prewencji Policji w Krakowie oraz członek NSZZ Policji Województwa Małopolskiego.

Drużyna Polskiej Policji o krok od zwycięstwa

W finale w kategorii mężczyzn spotkały się najlepsze dwie drużyny, które wcześniej rywalizowały ze sobą w fazie grupowej – Reprezentacja Polskiej Policji w Piłce Nożnej i drużyna Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Bydgoszczy. W emocjonującym meczu, który początkowo nie szedł po myśli przedstawicieli Policji, nie brakowało nagłych zwrotów akcji. Trzy minuty przed końcem meczu, przy niekorzystnym wyniku 2:4, selekcjoner reprezentacji Polskiej Policji – Andrzej Kuczyński, zdecydował się na pokerową zagrywkę, wprowadzając za bramkarza zawodnika z pola. Taktyka selekcjonera okazała się skuteczna, dzięki czemu udało się strzelić kontaktową bramkę na 3:4, a następnie w ostatniej sekundzie meczu udało się doprowadzić do remisu (4:4).

Trzy serie rzutów karnych miały wyłonić zwycięzcę Turnieju. Zawodnicy drużyny Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej z Bydgoszczy okazali się lepsi w tym elemencie gry, zdobywając puchar Komendanta Głównego Policji. Reprezentacja Polskiej Policji w Piłce Nożnej Mężczyzn zajęła 2. miejsce. Na 3. miejscu uplasowała się drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji z Opola, natomiast 4. miejsce przypadło reprezentacji Komendy Stołecznej Policji.

Kobiety z Polskiej Policji najlepsze

W turnieju w kategorii kobiet – mecze rozgrywane były systemem każda z każdą, a następnie rewanż. Reprezentacja Polskiej Policji w Piłce Nożnej Kobiet po rozegraniu kilku emocjonujących meczów zgromadziła najwięcej punktów i zajęła 1. miejsce w Turnieju. Na 2. miejscu uplasowała się drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, a tuż za nią reprezentacja Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Tak doskonałe przygotowanie i osiągnięte sukcesy obu reprezentacji polskiej Policji w piłce nożnej to pokłosie ciężkich treningów, podczas ostatniego marcowego zgrupowania w Muszynie. Mając na uwadze dobrą formę obydwu reprezentacji, czekamy na kolejne zwycięstwa podczas zbliżających się turniejów i mistrzostw. Naszemu koledze st. post. Pawłowi Rechemtiukowi życzymy dalszych sukcesów w barwach Reprezentacji Polskiej Policji w Piłce Nożnej.

 

Źródło: www.policja.pl