W sobotę, 17 lutego br. roku odbył się drugi turniej w halowej piłce nożnej „o Puchar Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa małopolskiego”, organizowany przez policjantów z Tarnowa. Równolegle z turniejem trwała zbiórka charytatywna oraz licytacja na rzecz chorej Julki. W licytacji udział wziął Przewodniczący ZW NSZZP kom. Grzegorz Gubała.

Poprzedni, zorganizowany przez tarnowskich policjantów, turniej okazał się być dużym sukcesem. Zawodnicy biorący udział w jego pierwszej edycji chwalili  profesjonalną organizację, jak i panującą na nim atmosferę. Nie inaczej było tym razem. Tegoroczne zawody, które  honorowym patronatem objął Komendant Miejski Policji w Tarnowie, połączone zostały z akcją charytatywną na rzecz chorej Julki, córki tarnowskiego policjanta Mariusza Więcka.

II Turniej w halowej piłce nożnej

Zawody odbyły się, tak jak w ubiegłym roku, na terenie hali sportowej przy ulicy Chemicznej 2, w Tarnowie. W sportowych zmaganiach uczestniczyło dziesięć drużyn z województwa małopolskiego.  Zostały one wybrane spośród kilkunastu zgłoszonych. Swoje reprezentacje wystawili: KMP Tarnów, KMP Kraków, KMP Nowy Sącz, KPP Bochnia, KPP Brzesko, KPP Nowy Targ, KPP Sucha Beskidzka, KPP Oświęcim, KPP Wieliczka, OPP Kraków.

Po zaciętej rywalizacji, w meczu półfinałowym zmierzyły się drużyny z KMP Tarnów oraz z KPP Sucha Beskidzka. Swoją przewagę nad rywalem pokazali policjanci z KMP Tarnów. Zawodnicy z Suchej Beskidzkiej musieli zadowolić się czwartym miejscem. Mecz zakończył się wynikiem 1:0. W finale zobaczyliśmy drużyny z KMP Kraków oraz KPP Oświęcim. Pełne emocji spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. W „walce o puchar” potrzebny był konkurs rzutów karnych.  Tutaj lepsi okazali się być zawodnicy z Krakowa. W tym roku miejsca na podium zajęli:

I miejsce KMP Kraków
II miejsce KPP Oświęcim
III miejsce KMP Tarnów

Wszystkie biorące udział w turnieju drużyny otrzymały upominki i medale okolicznościowe, a  zwycięzców obdarowano pucharami. Wręczenia nagród dokonali m.in. Przewodniczący Zarządu Województwa Małopolskiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Grzegorz Gubała oraz Komendant Miejski Policji w Tarnowie mł. insp. Mariusz Dymura.

Policjanci odebrali także wyróżnienia indywidualne. W tegorocznym turnieju docenieni zostali:

Sławomir Batko KMP Tarnów – najlepszy bramkarz
Krzysztof Kościelniak KPP Oświęcim – najlepszy strzelec
Martin Mazanek KMP Kraków – najlepszy zawodnik

Aukcja charytatywna dla Julki

W trakcie zawodów trwała aukcja charytatywna, z której dochód przeznaczony zostanie na finansowanie leczenia półrocznej Julki, córki obecnego na turnieju tarnowskiego policjanta Mariusza Więcka. Wśród licytowanych przedmiotów znajdowały się m.in. przedmioty przekazane przez: Dariusza „Tiger” Michalczewskiego, Janusza Kołodzieja, Rafała Sonika, Bartosza Kapustkę, Mateusza Klicha, Angelikę Kerber, reprezentację Polski w skokach narciarskich, reprezentację Polski w snowboardzie. Wylicytować można było także piłkę  Euro 2016 z autografem Selekcjonera Reprezentacji Polski Adama Nawałki, piłkę z autografami „Orłów Górskiego”,  książkę z autografem Grzegorza Lato oraz dużą ilość sportowych voucherów. Prawdziwe emocje wzbudzał odbywający się po zakończonych meczach wspaniały finał licytacji. Największym „wzięciem” cieszyły się sportowe „precjoza” gwiazd sportu.

W aukcji wzięli udział także, w imieniu Zarządu, Przewodniczący ZW NSZZP kom. Grzegorz Gubała wraz Wiceprzewodniczącym ZW NSZZP asp. szt. Konradem Nowaczkiem. Po zaciętej rywalizacji wylicytowali  oni przedmioty przekazane przez Kadrę Narodową Skoczków Narciarskich. Jak poinformował nas kom. Grzegorz Gubała, przedmioty te ponownie zostaną wystawione na licytację, a dochód z niej uzyskany trafi do najbardziej potrzebujących rodzin policjantów.

Jeśli chcesz pomóc chorej Julii zapraszamy na stronę www.juliawiecek.pl, tam uzyskasz niezbędne informacje.

Materiał filmowy na temat zawodów znajdziecie na stronie zvami.tv