4 stycznia 2018 roku w Krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji  w Krakowie nadinspektor dr Krzysztof Pobuta. W trakcie uroczystości nowo przyjęci funkcjonariusze spotkali się także z przedstawicielami NSZZ Policjantów woj. małopolskiego z Przewodniczącym kom. Grzegorzem Gubałą na czele.

Uroczystość odbyła się przy współudziale Wicewojewody Małopolskiego pana Józefa Gawrona. Słowa policyjnej roty wypowiedziało 75 funkcjonariuszy, którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej Policji. Na nowo przyjętych funkcjonariuszy czeka teraz szkolenie podstawowe, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji. 

Nowo przyjęci policjanci zasilą jednostki w całym województwie

Najwięcej z nich trafi do Krakowa – 11 osób będzie służyć w Komendzie Miejskiej Policji. Również Komenda Wojewódzka Policji zyska nowych funkcjonariuszy.
Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych i komisariatów w regionie. Najwięcej, bo 10  funkcjonariuszy trafi do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu przydzielonych zostanie 6 policjantów. Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach wzmocniona zostanie przez 4 nowych funkcjonariuszy. Komendy Powiatowe Policji w Krakowie, Gorlicach,  Nowym Targu oraz w Proszowicach zyskają po 3 młodych adeptów sztuki policyjnej. Komendy Powiatowe Policji w Bochni,  Chrzanowie,  Dąbrowie Tarnowskiej,  Limanowej,  Myślenicach,  Olkuszu oraz w Oświęcimiu zasilone zostaną przez 2 nowych policjantów. W jednostkach Policji w Brzesku, Wieliczce oraz Zakopanem służbę rozpocznie po 1 nowym funkcjonariuszu.

Połowa nowych policjantów przystąpiła do NSZZ Policjantów woj. Małopolskiego

Po uroczystym wręczeniu legitymacji i odznak policyjnych nastąpiło spotkanie z przedstawicielami policyjnych związków zawodowych. Poprowadził je, przy współudziale Wiceprzewodniczących asp. szt. Andrzeja Mruczka oraz asp. szt. Konrada Nowaczka, Przewodniczący NSZZ Policjantów woj. małopolskiego kom. Grzegorz Gubała. Po prelekcji deklaracje przystąpienia do Związku złożyło około 50% funkcjonariuszy.

Zdjęcia : KWP Kraków