Choć aktualnie aura za oknami nie zachęca do spacerów, to jeszcze wczoraj mogliśmy się cieszyć piękną, pogodną jesienią. Z tej sprzyjającej pogody udało się skorzystać uczestnikom pierwszej górskiej wycieczki w Podbabiogórze. Wycieczka odbyła się w niedzielę 1 października br. z inicjatywy Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów przy KWP w Krakowie.

W trakcie niedzielnego wyjazdu, uczestnicy pierwszej górskiej wycieczki w Podbabiogórze udali się do schroniska PTTK na Hali Krupowej, a także zwiedzili Muzeum Kultury Ludowej w Sidzinie. Na miejscu odbył się piknik rodzinny z kiełbaską z ogniska. Cała trasa liczyła ok. 9 km, w tym 500 m przewyższenia.
W ramach wycieczki grupa uczestniczyła w Zlocie Turystów Górskich na którym została uhonorowana Pucharem Marszałka Województwa Małopolskiego. Uczestnicy wzięli także udział w mszy polowej w słynnej kaplicy Matki Bożej Opiekunki Turystów na Okrąglicy.
Oferta wycieczki skierowana była głównie do członków NSZZP i ich rodzin. Środek transportu dla podróżników zorganizował i sfinansował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. małopolskiego.

Obcowanie z naturą, jej pięknem i spokojem,
przywraca nam siły i pogodę ducha.
Jan Paweł II

Kierując się powyższym przesłaniem, organizatorzy wycieczki postawili na pasję wędrowania i zdobywania szczytów górskich oraz na dzielenie się tą pasją z innymi. Wycieczka nie miała też granic pokoleniowych. W wędrówce uczestniczyło kilkanaścioro dzieci. Miały one okazję brać udział w przygotowanym przez organizatorów, teście wiedzy turystycznej z nagrodami. Na pamiątkę wspólnego wysiłku i bezcennych chwil, dzieci otrzymały dyplomy i medale „Złote Buty”.

Materiały oraz zdjęcia otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Wiceprzewodniczącej  Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa małopolskiego nadkom. Kindze Leszkiewicz