W ramach „Open Eyes Festival 2017” Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na koncert Wojciecha Mazolewskiego, który odbędzie się 13 listopada br. Artysta zaprezentuje utworu ze swojego ostatniego albumu: „Chaos pełen idei”

Wojtek Mazolewski, lider Pink Freud, Bassisters Orchestra, Wojtek Mazolewski Quintet, muzyk Baaba czy Tymański Yass Ensemble, współtwórca yassowego nurtu w muzyce. Ale przede wszystkim artysta, który sprawił, że jazz na powrót stał się sexy dla mainstreamowych mediów i zrozumiały dla szerokiej publiczności, choć jego propozycje bynajmniej nie są banalne. Tym razem do współpracy zaprosił wspaniałych gości, łącząc pokolenia i śmiało mieszając gatunki muzyczne. Koncert jest pełen mocnych emocji, poezji, szaleństwa i melodii, które na długo zapadają w pamięć – współtworzy czołówkę polskiej sceny muzycznej, cieszy się uznaniem fanów i zbiera pochlebne recenzje krytyków.

Mazolewski zaprasza na płytę wielu gości, każdego o wyrazistej osobowości, która w bardzo poważny sposób ingeruje w formułę danej kompozycji. Jest bluesowy i kameralny „Angel of the morning Bangkok”, bluesrockowy „Kolor Czerwieni” z Piotrem Zioło, Reggae’owy „Gdybym” z Wojtkiem Waglewskim., psychodeliczny „White Rabbit”, przebojowy „Bombtrack” z repertuaru Rage Against The Machine. W „Tobie” śpiewa zaś sam Wojtek Mazolewski (!) Jest oczywiście jazz, yass, a nawet wręcz jest go bardzo dużo. Mazolewski bynajmniej nie usuwa się w cień pod naporem osobowości gościa, raczej spotyka się z nim w połowie drogi. Poza solówkami jednak w formie nieco ujarzmionej, bo cała płyta ma raczej charakter „piosenkowy”.  Vienio recytuje do mikrofonu o prowokacjach, zmniejszaniu dystansu między artystą
a odbiorcą – to właśnie robi „Chaos pełen idei”, traktując słuchacza jako integralną część dzieła. Mamy tu być wszyscy razem w muzyce i czerpać z tego swobodnie przyjemność.

Wykonawcy: Wojtek Mazolewski, John Porter, Wojciech Waglewski, Misia Furtak, Piotr Zioła, Vienio oraz muzycy kwintetu Wojtka Mazolewskiego: Joanna Duda, Marek Pospieszalski, Oskar Tӧrӧk Qba Janicki.

(Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232), 13 listopada 2017 r. (poniedziałek), godz.19.00, bilety w cenie ulgowej dla wszystkich – 60 zł  (cena regularna – 100 zł), członek NSZZP – 50 zł.


Dofinansowanie dla członków NSZZP (10 zł do biletu), pochodzi ze środków Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów woj. małopolskiego.

Osoby zainteresowane przedstawioną ofertą proszone są o kontakt telefoniczny:
54-816, kom. 696-433-894 lub e-mail: kinga.leszkiewicz@malopolska.policja.gov.pl