Zawodowo policjant Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, a prywatnie pisarz książek o tematyce SF. Nasz związkowy kolega Bogusław Sabuda już 13 października 2017r. wyda swoją pierwszą książkę pt. „Ludzie z Cukru”.

Bogusław Sabuda ma 26 lat i mieszka we Frydrychowicach. Od czterech lat jest krakowskim policjantem na stanie Oddziału Prewencji Policji. Od wielu lat pisze także opowiadania, które najczęściej „lądowały w szufladzie”. Jego niecodzienne hobby udało się jednak przekuć w coś więcej. Dzięki determinacji oraz sile pasji, z jaką tworzy, właśnie wydaje swoją pierwszą książkę o tematyce SF pt. „Ludzie z Cukru”.
W swojej twórczości Sabuda nawiązuje do klasyków literatury SF. Jak sam stwierdził, jego ulubionymi autorami są Stanisław Lem oraz Philip Dick.

Kiedy i gdzie?

Premiera powieści odbędzie się podczas spotkania autorskiego 13 października br. o godzinie 18.00 w Wadowickiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Legionów 1. Jak sam autor stwierdził, data  13. w piątek będzie dla niego szczęśliwa. W końcu debiut to niemały sukces. Co ciekawe, w trakcie premiery będzie można obejrzeć ilustracje przedstawiające świat książki, które stworzył także policjant, kol. Sławomir Kościelny.

Fabuła

Protagonistą powieści jest Czarek, który z niewyjaśnionych przyczyn budzi się w roku 2105. Odkrywa on nowe, nieznane jemu prawa i mechanizmy, którymi rządzi się świat przyszłości. Dzięki wszczepionemu w ciała urządzeniu o nazwie „ergnom” ludzie nie potrzebują snu. Niestety w  świecie, w którym liczy się tylko wydajność, tempo życia jeszcze bardziej przyśpieszyło.
Wykreowana rzeczywistość pod płaszczykiem fantastycznej historii jest pesymistyczną rozprawą na temat ludzkiej egzystencji we współczesnym społeczeństwie.

Kontakt z autorem pod adresem e-mail: ludziezcukru@gmail.com

Film promocyjny