Komenda Stołeczna Policji rozpoczęła akcję  promującą służbę w Policji skierowaną do uczniów klas maturalnych. Akcja ta opiera się na spotkaniach, filmie oraz broszurze przygotowanej przez Wydział Komunikacji Społecznej KSP.

Promocja, którą rozpoczęli policjanci z garnizonu stołecznego, ma na celu zachęcenie młodych ludzi do wstępowania w szeregi Policji. Już odbyło się spotkanie z uczniami jednej z warszawskich szkół średnich. Policjanci zawitali także do szkół w Brwinowie i Pomiechówku.

W trakcie spotkań funkcjonariusze rozdawali poradniki przygotowane przez Wydział Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji we współpracy z Sekcją Doboru Wydziału Kadr. Poradnik ten zawiera m.in. informacje dotyczące zasad i wymogów, jakie musi spełniać kandydat do pracy w Policji, etapy procedury kwalifikacyjnej oraz porady ekspertów.
Opracowano także film promocyjny, który możecie zobaczyć poniżej. Za jego montaż podpowiada Tomasz Pyrak. Powyższe działania to jedynie początek przygotowanej na jesień „ofensywy promocyjnej”.

Broszura promocyjna (poradnik dla kandydatów) do pobrania tutaj

źródło: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/149421,Powstal-film-promujacy-sluzbe-w-Komendzie-Stolecznej-Policji.html