7 września 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie, przeprowadzono eliminacje do finału X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”.

Finalistom z trzech najlepszych miejsc w klasyfikacji generalnej insp. Paweł Dzierżak – I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie wręczył puchary, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pieniężne, a Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP – kom. Grzegorz Gubała nagrody rzeczowe.

Dwóch najlepszych dzielnicowych z województwa małopolskiego – mł. asp. Łukasz Proszowski oraz asp. Maciej Kuźma będą reprezentować nasz region w finale ogólnopolskich zawodów w dniach 17-20 października 2017 roku w Szkole Policji w Katowicach.

Podczas eliminacji wojewódzkich dzielnicowi rywalizowali w trzech konkurencjach:

1. Teście wiedzy policyjnej,
2. Strzelaniu,
3. Symulacji – przyjęcie interesanta

Najlepszym dzielnicowym w konkurencji test wiedzy policyjnej został sierż. Damian Łabędź z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, w konkurencji strzelanie zwyciężył asp. Łukasz Zańko z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, a w konkurencji symulacja – przyjęcie interesanta najlepszy okazał się asp. szt. Piotr Magiera z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie.

Zwycięzcą eliminacji wojewódzkich został mł. asp. Łukasz Proszowski reprezentujący Komendę Miejską Policji w Tarnowie, drugie miejsce zajął asp. Maciej Kuźma z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, a na trzecim miejscu uplasował się asp. szt. Piotr Magiera z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie.

źródło : Małopolska Policja