We wtorek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do ogólnopolskiego Turnieju Par Patrolowych – „Patrol Roku 2017”. Śmiałkowie startujący w zawodach musieli popisać się wysoką sprawnością fizyczną, znajomością technik obezwładniania, dobrym wyszkoleniem strzeleckim oraz znajomością przepisów.

W dniu 27 czerwca odbyły się eliminacje do XXIV edycji Turnieju Par Patrolowych. W zawodach brało udział 21 par wystawionych spośród jednostek terenowych policji województwa małopolskiego. W trakcie turnieju przeprowadzono cztery konkurencje: zawody strzeleckie, pokaz technik obezwładniania, test wiedzy zawodowej, a także tor przeszkód. Bardzo dobre wyniki w każdej z konkurencji zaowocowały zajęciem I miejsca przez parę patrolową z Wydziału Prewencji KPP w Brzesku – sierż.szt. Krzysztofa Gniadka oraz sierż. Pawła Witkowskiego.

Na co dzień sierż. szt. Krzysztof Gniadek służy w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym KPP w Brzesku, jest także instruktorem wyszkolenia strzeleckiego,  natomiast sierż. Paweł Witkowski pełni funkcję przewodnika psa służbowego. Jak się okazuje to nie pierwszy sukces brzeskich policjantów. W 2016 roku, w Turnieju Par Patrolowych zajęli II miejsce w województwie i V miejsce na szczeblu ogólnokrajowym. Należy też zaznaczyć, że sierż. szt. Krzysztof Gniadek wziął udział w  Pierwszym Charytatywnym Biegu na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach „Dzieci – Dzieciom”, który odbył się w ubiegłym roku w Warszawie, zajął wówczas 15. miejsce na 130. uczestników.

Zajęcia I miejsca w eliminacjach do ogólnopolskiego Turnieju Par Patrolowych pogratulował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak oraz Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. małopolskiego kom. Grzegorz Gubała, który wręczył policjantom nagrody ufundowane przez związki zawodowe.

Bartosz Izdebski