Dziś w Liszkach odbyło się uroczyste otwarcie nowego Posterunku Policji. Jednostka mieści się przy ul. Mały Rynek 36 i będzie służyć mieszkańcom gminy, wzmacniając poziom bezpieczeństwa w rejonie oraz dostępność policyjnych usług.
Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12:00 przed budynkiem przy ul. Mały Rynek 36 w Liszkach. W wydarzeniu uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Artur Bednarek, a także przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. małopolskiego podinsp. Grzegorz Gubała oraz kierownictwo i funkcjonariusze Posterunku Policji w Liszkach.
Utworzenie posterunku było efektem wieloetapowych działań prowadzonych we współpracy samorządu i Policji. Nowa jednostka została powołana w strukturach Komisariatu Policji w Zabierzowie, a jej siedzibę przygotowano w wyremontowanym i zaadaptowanym budynku przy ul. Mały Rynek 36. Utworzenie posterunku było możliwe dzięki współpracy gminy Liszki, która aktywnie uczestniczyła w przygotowaniu oraz wyposażeniu nowej siedziby posterunku. Wartość środków zaangażowanych w utworzenie i wyposażenie posterunku wyniosła blisko 1,1 mln zł.
W posterunku Policji w Liszkach służbę pełnić będzie dziewięciu funkcjonariuszy. Kierownikiem jednostki jest podkom. Kamil Kurek.
źródło: Malopolska Policja
