Po raz szósty tarnowscy policjanci organizują turniej piłki halowej. Na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie rywalizowały będą zespoły reprezentujące 10 małopolskich komend Policji. Podczas turnieju odbędą się licytacje przedmiotów przekazanych przez artystów i sportowców na rzecz dwóch chłopców, Janka i Huberta.

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie po raz szósty organizuje turniej piłki halowej drużyn, w których zagrają policjanci z Małopolski. Weźmie w nim udział 100 zawodników z komend miejskich i powiatowych Policji województwa małopolskiego. Swoje reprezentacje wystawiły; Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, Krakowie i Nowym Sączu, Komendy Powiatowe Policji w Bochni, Krakowie, Oświęcimiu, Zakopanem, Olkuszu Brzesku oraz Oddział Prewencji Policji w Krakowie.
„VI Turniej Piłki Halowej” objął swoim patronatem insp. Mariusz Dymura Komendant Miejski Policji w Tarnowie oraz Marcin Kiwior Wójt Gminy Skrzyszów. Rywalizacja zespołów rozpocznie się o godzinie 8.00 w sobotę 16.03.2024 roku na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie.

Organizowane przedsięwzięcie ma charakter charytatywny, a w trakcie turnieju zostanie przeprowadzona licytacja przedmiotów oraz gadżetów przekazanych przez polskich artystów oraz sportowców na rzecz szczytnego celu, jakim jest zbiórka funduszy na pomoc w dalszym leczeniu Jasia Foltyna – syna policjanta tarnowskiej komendy oraz dla Huberta Zabawy – mieszkańca gminy Skrzyszów. Nie byłoby to możliwe dzięki pomocy Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Tarnowie, który przychylił się do wniosku Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie i zarejestrował wspomniana zbiórkę pieniędzy. Przez czas trwania turnieju wolontariusze z klas mundurowych z puszkami PCK będą zbierać pieniądze.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do kibicowania rywalizującym piłkarzom, a także włączenia się do licytacji, która będzie miała miejsce około godziny 12 na hali sportowej przy szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie. Będzie również możliwość przekazania wpłacania datków bezpośrednio na konto bankowe Polskiego Czerwonego Krzyża (bank millenium 39 1160 2202 0000 0002 4989 1987)

Gośćmi specjalnymi będą Grzegorz Duda, Janusz Kołodziej oraz Maciej Gładysz. Turniej uświetni pokaz Violin Music And Dance Show. Będzie również tor modelarski z modelami zdalnie sterowanymi, wystawa samochodów rajdowych i wyścigowych, strzelnica ASG w systemie steal alive, Drift Park Extreme – elektryczne gokarty dla dzieci.

Przedmioty wystawione w licytacji można będzie zobaczyć na Facebooku.

źródło; Tarnowska Policja