Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 23 października 2023 roku, nagle odszedł od nas nasz Kolega, aspirant Leszek Kita – policjant Komisariatu Policji VI w Krakowie.

Leszek Kita dołączył do naszych szeregów w 2008 roku. Od tamtej chwili nieustannie oddawał służbie swoje serce i umiejętności. Swą drogę zawodową rozpoczął w Komisariacie Policji VIII w Krakowie, gdzie zdobywał doświadczenie, a następnie przeniósł się do Komisariatu Policji V, gdzie pracował w wydziale kryminalnym. Przez wiele lat był także dzielnicowym w tej jednostce. Od sierpnia 2021 roku pełnił służbę w Komisariacie Policji VI, najpierw jako detektyw w pionie kryminalnym, a później jako oficer dyżurny tego komisariatu.

Leszek był nie tylko profesjonalnym policjantem, ale także wyjątkowym człowiekiem. Zawsze okazywał życzliwość i empatię, bywał wsparciem dla swoich koleżanek i kolegów, a także dla tych, którzy znaleźli się w potrzebie. Jego zaangażowanie i oddanie dla innych pozostaną z nami na zawsze.

W tych trudnych chwilach pragniemy wyrazić nasze najgłębsze współczucie dla Rodziny oraz najbliższych przyjaciół asp. Leszka Kity. Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. małopolskiego oraz wszyscy Członkowie Związku dziękują mu za lata oddane służbie społeczeństwu i zapewniają, że zawsze będzie pamiętany jako wzorowy policjant i wyjątkowy człowiek.