6-osobowa drużyna złożona z policjantów Komendy Powiatowej Policji w Bochni wzięła udział w Charytatywnym 24-godzinnym Biegu Górskim. W zawodach, które rozpoczęły się w Parku Rodzinnym Uzbornia w sobotę o godzinie 11, bocheńscy mundurowi przebiegli łącznie niemal 205 kilometrów.

W sobotę (tj. 3 września br.) o godzinie 11 w amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia rozpoczęła się II edycja 24 – godzinnego Biegu Górskiego. Dla zawodników biorących udział w zawodach, organizatorzy przygotowali wymagająca trasę, na którą składały się m. in. wzniesienia, uskoki oraz skarpy. Według przygotowanego regulaminu, bieg miał charakter sztafetowy. Do rywalizacji zgłosiło się 12, 6-osobowych zespołów, a jeden z nich, złożony był z policjantów pełniących służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Bochni.

Aspirant sztabowy Artur Więcek, aspirant sztabowy Krzysztof Hełmecki (p.o Przewodniczącego ZT NSZZ Policjantów przy KPP w Bochni), młodszy aspirant Anna Niedzielska, starszy sierżant Kamil Doraczyński, sierżant Małgorzata Bałdo, sierżant Mateusz Okas, w ciągu 24 godzin biegu w systemie sztafetowym przebiegli łącznie prawie 205 kilometrów.

Rywalizację sportową wygrała drużyna, która przebiegła największą liczbę kilometrów. Zwycięstwo i osiągnięte miejsce były jednak w tych zawodach tematem pobocznym, ponieważ ich głównym i najważniejszym  celem są działania charytatywne. Zespoły biorące udział w Biegu Górskim wspierane są przez darczyńcę, który za każdy przebiegnięty kilometr przekazuje darowiznę wspierającą bocheńską Fundację Auxilium, która na co dzień udziela pomocy m.in. w domach dziecka, szpitalach czy hospicjach.

źródło: KPP Bochnia

WordPress Image Gallery Plugin