Klub Honorowych Dawców Krwi oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w ramach akcji „103 litry krwi na 103 rocznicę powstania Policji” w dniu 2 czerwca 2022 r. po raz kolejny zorganizowały akcję krwiodawstwa na terenie Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Co prawda pandemia COVID-19 mocno wyhamowała, jednakże zapasy krwi w stacjach krwiodawstwa w całej Polsce są na niskim poziomie, zaś z autopsji wiemy, że w sezonie wakacyjnym zawsze występuje zwiększone zapotrzebowanie na ten bezcenny dar. Sytuację dodatkowo komplikuje rosyjska agresja na Ukrainę i niepokój co do dalszego rozwoju sytuacji oraz związany z nim napływ uchodźców wojennych do Polski, którzy mogą wymagać natychmiastowego leczenia.

W mobilnym punkcie poboru krwi zarejestrowanych zostało 30 osób, zaś krew w łącznej ilości 11 250 ml udało się oddać 25 osobom. Na apel odpowiedzieli nie tylko funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, ale także mieszkańcy Brzeska i sąsiednich miejscowości. Niezwykle miło było gościć pracowników Prokuratury Rejonowej w Brzesku, którzy czynnie włączyli się w organizowane przedsięwzięcie.

Z dumą należy wspomnieć, iż podczas akcji krwiodawstwa członkowie Klubu HDK, tj. Monika Brust oraz Adrian Gniadek przekroczyli ilość 6 litrów oddanej krwi, czym zasłużyli na tytuł i brązową odznakę honorową „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia”.

Akcja nie mogłaby się odbyć bez wsparcia insp. Bogusława Chmielarza – „gospodarza” Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Szczególne podziękowania należy skierować do profesjonalnej ekipy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oraz Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów przy KPP w Brzesku, który sfinansował posiłek regeneracyjny dla krwiodawców.

Wyrazy uznania należą się stałemu partnerowi organizowanych akcji krwiodawstwa, tj. firmie BRUNO Sp. j. – producentowi wysokiej jakości stolarki okiennej, drzwi, rolet i bram z aluminium i PCV, która od dłuższego czasu aktywnie i bezinteresownie wspomaga Koło Honorowych Dawców Krwi przy KPP w Brzesku, do czego zachęcamy również inne podmioty.

Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejną akcję w dniu 6 października 2022 r.

„Oddając krew-ratujesz życie”

źródło: KPP Brzesko