Funkcjonariusze i pracownicy sądeckiej komendy Policji oraz mieszkańcy Sądecczyzny wsparli wczoraj akcję „103 litry krwi na 103. rocznicę powstania Policji” zainicjowaną przez Komendę Wojewódzka Policji w Krakowie. Łącznie zebrano ponad 8 litrów tego cennego płynu, który trafi do osób chorych i potrzebujących ze szpitali i klinik naszego regionu.

22 czerwca br. w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu można było oddać krew w ramach akcji „103 litry krwi na 103. rocznicę powstania Policji”. Zgłosiło się 21 chętnych wśród, których byli policjanci i pracownicy sądeckiej Policji, a także mieszkańcy Sądecczyzny. Krew oddało 18 osób – łącznie zebrano 8 litrów 100 mililitrów tego cennego płynu.

Zbiórkę w sądeckiej jednostce Policji zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu wraz z Zarządem Terenowym NSZZ Policjantów, a przeprowadził ją personel sądeckiego oddziału terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Akcja „103 litry krwi na 103. rocznicę powstania Policji” potrwa do końca lipca br. W przypadku oddawania krwi indywidualnie w RCKiK lub oddziałach terenowych na terenie całego województwa, przy rejestracji należy poinformować, że oddaje się krew na akcję „103 litry krwi na 103 rocznicę powstania Policji” lub podać numer akcji, M103.

źródło: nowy-sacz.policja.gov.pl