Policjanci oraz zaproszeni goście spotkali się z okazji Świąt Wielkanocnych. Życzenia spokojnych, rodzinnych Świąt przekazał wszystkim Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce mł. insp. Mirosław Strach, a świąteczne potrawy poświęcił kapelan Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce ks. Jan Leśniak wraz z ks. prot. Andrzejem Grycz Prawosławnym Kapelanem Małopolskiej Policji. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele miasta i samorządu terytorialnego oraz przedstawiciele jednostek współpracujących z wielicką policją.

W dniu dzisiejszym, tj. 15 kwietnia 2022 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Wieliczce odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Świąt Wielkanocnych. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście z wszystkich instytucji  współpracujących z Policją na rzecz bezpieczeństwa. Wielkanocne, symboliczne potrawy świąteczne poświęcił kapelan Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce ks. Jan Leśniak wraz z  ks. prot. Andrzejem Grycz Prawosławnym Kapelanem Małopolskiej Policji.

Wszystkich uczestników przywitał gospodarz uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce mł. insp. Mirosław Strach, który złożył życzenia spokojnych, rodzinnych Świąt. Życzenia przekazał także  Wicestarosta Wielicki Gawor Henryk, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. małopolskiego podinsp. Grzegorz Gubala, a także zaproszeni goście.  W swoich wystąpieniach dziękowali policjantom za skuteczne działania dla dobra wszystkich mieszkańców i życzyli radości i spokoju w czasie świąt, a także na co dzień.

O prawdziwie świąteczny i duchowy wymiar spotkania zadbał Kapelan Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce ks. Jan Leśniak, wraz z ks. prot. Andrzejem Grycz Prawosławnym Kapelanem Małopolskiej Policji, którzy w swych słowach prosili o modlitwę za ludzi cierpiących w trwającej obecnie wojnie w sąsiadującej nam Ukrainie.

źródło: wieliczka.policja.gov.pl