22 kwietnia specjaliści ds. IT przeprowadzili szkolenie z zakresu bezpieczeństwa w sieci, w którym uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. małopolskiego. Akcję edukacyjną dla podmiotów współpracujących zorganizowała sieć T-Mobile, aby uczulić i zwrócić szczególną uwagę na zagrożenia czyhające w Internecie.

W kwietniu rozpoczęliśmy szósty rok współpracy z operatorem sieci T-Mobile. Zainteresowanie związkowców z Małopolski uczestnictwem w programie socjalnym połączonym z korzystaniem z usług operatora T-Mobile przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Niezawodność sieci, atrakcyjna oferta w bardzo niskiej cenie i możliwość skorzystania z pomocy socjalnej przyciąga nowych użytkowników. Rosnąca liczba abonentów wśród członków NSZZ Policjantów woj. małopolskiego i ich rodzin wymusza na nas dochowanie szczególnej ostrożności, staranności i profesjonalizmu.

W piątek 22 kwietnia Przewodniczący NSZZ Policjantów woj. małopolskiego Grzegorz Gubała wraz z Wice Przewodniczącymi Konradem Nowaczkiem i Andrzejem Mruczkiem uczestniczyli w szkoleniu z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa teleinformatycznego. Podczas panelu edukacyjnego specjaliści IT przeprowadzili charakterystykę najpopularniejszych rodzajów ataków, spotykanych dzisiaj w sieci wskazując, że to właśnie użytkownik komputera,  stanowi dziś najsłabszy element systemu bezpieczeństwa. Poprawa jakości oprogramowania i tworzenie licznych mechanizmów bezpieczeństwa, które eliminują  ataki w sieci, wymusiło na cyberprzestępcach szukanie nowych rozwiązań. Dziś wykorzystują słabość ludzkiej natury – ciekawość, strach, nieuwagę czy nawet lekkomyślność. W trakcie szkolenia pracownicy T- Mobile przekazali uczestnikom wiedzę na temat rodzajów ataków, na które mogą natknąć się w sieci podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków zawodowych. Wskazali sposoby ich unikania i eliminowania.