Po raz dwudziesty przedstawiciele środowiska policyjnego spotkali się w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Gorze w Częstochowie. Policjanci, związkowcy  modlili się w intencji poległych podczas służby, za bezpieczeństwo oraz przyszłość Ojczyzny i swego zawodu.

W trakcie Ogólnopolskich Spotkań Środowiska Policyjnego, które nieprzerwanie od 20 lat organizowane jest przez policyjne związki zawodowe, obecni byli policjanci z Małopolski oraz przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. małopolskiego na czele z Przewodniczącym podinsp. Grzegorzem Gubałą oraz Wiceprzewodniczącym asp.szt. Konradem Nowaczkiem. Małopolscy pielgrzymi, którzy przybyli na Jasną Górę wraz z rodzinami w czasie wolnym od służby modlili się w intencji poległych podczas służby, za bezpieczeństwo oraz przyszłość Ojczyzny i swego zawodu.

W celebrze, którą poprowadził  Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Polowy Wojska Polskiego gen. bryg. dr Józef Guzdek, uczestniczyły delegacje policjantów z całego kraju z gen. insp. Jarosławem Szymczykiem i jego zastępcami nadinsp. Dariuszem Augustyniakiem i nadinsp. Pawłem Dobrodziejem na czele. Garnizon Policji śląskiej reprezentował nadinsp. Roman Rabsztyn.

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk ze swoimi zastępcami, wiceprzewodniczącym Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Piotrem Kujawą, JE Biskupem Józefem Guzdkiem, Prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 rok” Panią Teresą Bracką i Prezesem łódzkiego Stowarzyszenia Jarosławem Olbrychowskim złożył wieniec w hołdzie poległym i pomordowanym wiosną 1940 roku w ZSRR policjantom.

zdjęcia: Slaska.Policja.pl