Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie tegoroczne Święto Policji obchodzili w siedzibie swojej jednostki. W skromnym gronie i z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa policjanci otrzymali mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Uroczysty apel z okazji Święta Policji odbył się dzisiaj (23 lipca br.) o godzinie 10, na patio w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie. W uroczystości policjantom towarzyszyli: Przewodniczący Rady Powiatu Krakowskiego Piotr Goraj, Wicestarosta Krakowski Arkadiusz Wrzoszczyk, Wójt Gminy Zielonki Bogusław Król, Kapelan Komendy Powiatowej Policji w Krakowie Ks. Kanonik Krzysztof Bogdał. Obecni byli także Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa małopolskiego podinsp. Grzegorz Gubała oraz Wiceprzewodniczący – Skarbnik Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa małopolskiego asp. szt. Konrad Nowaczek, a także Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów przy KPP w Krakowie asp. szt. w st. spocz. Robert Pułka.

Niestety, z uwagi sytuację epidemiologiczną związaną z wciąż trwającą w naszym kraju pandemią i zachowaniem w tym celu reżimu sanitarnego, nie mogli być obecni wszyscy goście, którzy co roku towarzyszą policjantom podczas tak ważnych dla nich wydarzeń.

Z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Krakowie w uroczystości udział wziął szef jednostki insp. Tomasz Drożdżak, jego zastępcy mł. insp. Dariusz Suwała oraz podinsp. Jacek Rosół wraz z pozostałą kadrą kierowniczą oraz przedstawicielami awansowanych funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Po przywitaniu policjantów Komendant Powiatowy Policji w Krakowie podziękował policjantom za codzienny trud, poświęcenie, zaangażowanie i starania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w naszym regionie. Podkreślił, że świadomi ryzyka funkcjonariusze każdego dnia dbają o naszych obywateli, co jest wyrazem najwyższego uznania, szacunku i chwały. Na koniec serdecznie pogratulował wszystkim mianowanym, dodając, że działalność każdego z nich jest niezwykle ważna i stanowi o sile całej formacji, życząc przy tym zdrowia i pomyślności zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Po przemówieniu komendant wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Następnym etapem uroczystości było wręczenie przez Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa małopolskiego podinsp. Grzegorza Gubałę odznaczeń z okazji 30-lecia powstania NSZZ Policjantów oraz odznaczeń za zasługi dla NSZZ Policjantów województwa małopolskiego.

Kolejno głos zabrali obecni na uroczystości goście w kolejności: Przewodniczący Rady Powiatu Krakowskiego Piotr Goraj, Wicestarosta Krakowski Arkadiusz Wrzoszczyk, Wójt Gminy Zielonki Bogusław Król, Kapelan Komendy Powiatowej Policji w Krakowie Ks. Kanonik Krzysztof Bogdał oraz Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa małopolskiego podinsp. Grzegorz Gubała. Swoje przemówienia skierowali do policjantów gratulując im awansu i jednocześnie dziękując za dotychczasową służbę, podkreślając, że znacząco przyczynia się ona do poprawy bezpieczeństwa w naszym regionie. Wicestarosta, również w imieniu Starosty Krakowskiego Wojciecha Pałki, pogratulował i podziękował za dotychczasową współpracę. Na koniec w imieniu awansowanych głos zabrał Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie podinsp. Mateusz Dańda, dziękując komendantowi powiatowemu za wsparcie, które daje im możliwość rozwoju osobistego i awansu w służbie.

Na tę okazję w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie przedstawiona została wystawa zdjęć prezentująca m.in. fotografie starej oraz nowej siedziby jednostki, wraz z etapami jej przebudowy.

„Dziękuje wszystkim przedstawicielom instytucji oraz osobom, które wspierają nasze służby, naszą jednostkę, naszych policjantów oraz z nami współpracują, a którzy to w tak podniosłym dla nas dniu, ze względu na sytuację epidemiologiczną, nie mogli być dziś z nami, ale o nas pamiętają. Dziękujemy za wyrozumiałość oraz docenienie naszej służby, a także za otrzymane wraz z życzeniami listy gratulacyjne, które wpłynęły z okazji Naszego Święta” – takie słowa insp. Tomasz Drożdżak kieruje do wszystkich instytucji oraz osób, które wspierają i współpracują z Komendą Powiatową Policji w Krakowie.

źródło: kpp-krakow.policja.gov.pl