Klub HDK przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku w dniu 5 lipca 2021 r. zorganizował kolejną zbiórkę krwi  w ramach akcji pod hasłem „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”. Została ona zainaugurowana 5 lutego 2021 roku przez Małopolską Policję oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, a jej celem jest uhonorowanie jubileuszu Policji poprzez zebranie jak największej ilości krwi na rzecz osób potrzebujących.

Tym razem akcja miała szczególny wymiar, ponieważ bezcennego daru krwi potrzebuje nasz kolega Marcin – funkcjonariusz KPP w Brzesku. Ta okoliczność z pewnością przełożyła się na frekwencję, gdyż w mobilnym punkcie poboru krwi stawiło się aż 41 osób. Na apel  o pomoc odpowiedzieli nie tylko policjanci i pracownicy cywilni brzeskiej jednostki, ale również mieszkańcy powiatu brzeskiego oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej ze swoim szefem nadkom. Jarosławem Kmieciem na czele. Profesjonalnej ekipie krwiobusa oraz wszystkim dawcom i osobom, które wyraziły wolę donacji krwi Klub HDK przy KPP w Brzesku składa serdeczne podziękowania, bowiem oddano rekordowe w historii klubu 14 100 mililitrów.

Warto pamiętać, że pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew, a jest ona niezbędna między innymi dla ratowania zdrowia i życia osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy wielu operacjach czy przeszczepach narządów.

Wczorajszą akcję wsparł Komendant Powiatowy Policji w Brzesku oraz IPA Region Limanowa. Po raz kolejny w zorganizowanie akcji czynnie włączył się Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów przy KPP w Brzesku finansując posiłek regeneracyjny dla krwiodawców. Podziękowania należą się również firmie BRUNO Sp. j. – producentowi stolarki okiennej, drzwi, rolet i bram z aluminium i PCV – za przekazanie dawcom okolicznościowych pamiątek i gadżetów.

Oddaj krew, podziel się życiem !!!

źródło: KPP Brzesko