Już po raz kolejny Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku zorganizował akcję oddawania krwi. Tym razem policjanci oraz pracownicy cywilni brzeskiej komendy oddawali krew w ramach  akcji „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”. Akcja została zainaugurowana 5 lutego 2021 roku przez Małopolską Policję wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie i potrwa do końca lipca br. Jej celem jest uczczenia tego jubileuszu poprzez zebranie jak największej ilości krwi.

W piątek, 12 marca br. od godzin rannych na terenie Komendy Powiatowej Policji w Brzesku cyklicznie pojawiali się policjanci na co dzień pełniący służbę na rzecz mieszkańców powiatu brzeskiego, ale również pracownicy cywilni, oraz mieszkańcy powiatu brzeskiego, którzy znaleźli czas na pomoc osobom potrzebującym. Krwi nie da się wyprodukować, ani zastąpić niczym innym. Dlatego tak ważne jest, aby nigdy jej nie zabrakło, zwłaszcza teraz, gdy panuje epidemia COVID-19.  Podczas piątkowej akcji krew oddały 24 osoby. Pracownicy brzeskiej komendy oddali swoją krew honorowo, przyłączając się w ten sposób czynnie w akcję niesienia pomocy innym. Tym, którzy potrzebują tego najcenniejszego leku, a którego nie można kupić w żadnej aptece. Podczas akcji zebrano blisko 11 litrów krwi.

Akcję wsparł Komendant Powiatowy Policji w Brzesku przekazując okolicznościowe pamiątki oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów przy KPP w Brzesku finansując posiłek regeneracyjny dla krwiodawców.

źródło: brzesko.policja.gov.pl