Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie – insp. Roman Kuster oraz Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów KWP oraz OPP w Krakowie, zapraszają do zapoznania się z kolejną ofertą aktywnego wypoczynku, przeznaczoną dla funkcjonariuszy KWP w Krakowie oraz członków ich rodzin (w przypadku wolnych miejsc również pracowników).

Misją naszego nowego projektu jest ponadpokoleniowe i rodzinne spędzanie wolnego czasu oraz poznawanie lokalnych atrakcji turystycznych. Stąd proponujemy Państwu udział w akcji „Lato z KWP”, skierowanej do dzieci spędzających wakacje w domu. W dniu 10 lipca 2020 r. rozpoczynamy uroczyście cykl wakacyjnych spotkań dla dzieci, które będą organizowane w różnorodnych, nietuzinkowych i ciekawych miejscach, gdzie można aktywnie spędzić czas na łonie natury.

Pierwsze nasze spotkanie  – ognisko z kiełbasą oraz gry i zabawy – odbędzie się w Dolinie Będkowskiej w gospodarstwie agroturystycznym „Brandysówka”. Niechaj reklamą tego miejsca będzie opis, który możemy znaleźć na ich stronie internetowej: „Na liryczny klimat tego miejsca składa się bajkowy krajobraz zamknięty między zboczami doliny, melodia potoku z akompaniamentem świerszczy i szumem pobliskiego wodospadu, czy wreszcie harmonia zapachów leśnej głuszy skontrastowana wonią pieczonych w ognisku kiełbasek”(…). Dolina Będkowska to największa, a być może i najpiękniejsza z dolin Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Posiada unikalne walory estetyczno-krajobrazowe (skałki wapienne, rzeka, lasy, łąki, wodospad, jaskinie), przyrodnicze, geologiczne, a także historyczne.

Do współpracy w naszym projekcie pozyskaliśmy uczniów z klas policyjnych i wojskowych z zaprzyjaźnionego Technikum Komunikacyjnego Nr 25 w Krakowie, którzy kolejny raz pomogą organizować gry i zabawy dla dzieci.

Start akcji „Lato z KWP” – 10 lipca 2020 r., (piątek), godz. 12.00 – 20.00 – „Brandysówka”, Dolina Będkowska, ul. Pod Sokolicą 127, 32-089 Będkowice. Dla członków i ich rodzin NSZZ Policjantów (Zarząd Terenowy KWP i OPP w Krakowie) koszt udziału w imprezie – 5 zł, dla pozostałych osób – 20 zł. Zgłoszenia do dnia 9 lipca 2020 r. : 696-433-894 – Kinga Leszkiewicz (KWP), 502-514-754 – Robert Pawlik (OPP). Ilość miejsc jest ograniczona!

Redaktor: ZT NSZZ Policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie